Mi Olaszország Legcímesebb Futballklubja

Videó: Mi Olaszország Legcímesebb Futballklubja

Videó: Hungary - Italy 3-1 (gólösszefoglaló) 2024, Lehet

Az olasz Serie A-t az egyik legnépszerűbb országos labdarúgó-bajnokságnak tartják. Ez a bajnokság számos nagyszerű klubot adott a világnak, amelyek története több mint száz évre nyúlik vissza. Az olaszországi futball szinte vallás.

Mi Olaszország legcímesebb futballklubja

Olaszország legnevesebb futballklubja a torinói Juventus, amelyet 1897-ben alapítottak. Ez a csapat a harmadik legidősebb egész Olaszországban, és az egyik legnépszerűbb nemcsak saját országában és Európában, hanem a világon is. Történelmileg a Juventus volt az első olasz klub, amely nemzetközi meccset játszott az 1909-es első világbajnokságon. A címet akkor nem nyerték el. De a sors mégis megígérte, hogy a "Juve" nagyszerű olasz klub lesz.

Ennek a csapatnak a címei lenyűgözőek. Az "Old Lady" rajongói 32 olasz bajnokságot rendeznek. Hivatalosan csak 30. elismerték. Két trófeát elvittek a vásárlási meccs botrányai miatt. A klub 9-szer nyerte az Olasz Kupát és 6-szor a Szuperkupát Ez rekord.

A Juventus számos címet nyert a nemzetközi színtéren is. Például a csapat kétszer megnyerte az Európai Kupát és az UEFA Szuperkupát, egyszer az Európa Kupagyőztesek Kupájának győztese lett, háromszor pedig az UEFA Kupát.

A 2013-2014-es szezonban a Turintsy ismét Olaszország bajnoka lett, kiváló játékkal. Ugyanakkor a Serie A rekordot döntöttek az egyik csapat által elért pontok számát tekintve. A Juve-nek 38 meccs után 102 volt.