Hogyan Teljesített Argentína Válogatottja A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Hogyan Teljesített Argentína Válogatottja A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: FIFA 18_Juventus vs Argentina "seru" 2024, Lehet

Argentína válogatottjában hagyományosan magas színvonalú játékosválaszték áll rendelkezésre. Ez alól a nemzeti csapat 2014-es brazíliai FIFA-világbajnokságra történő összehívása sem volt kivétel. Sokan tisztességes eredményt vártak a dél-amerikai futballistáktól.

Hogyan teljesített Argentína válogatottja a 2014-es FIFA világkupán

Argentína válogatottja nem volt a legnehezebb csoportban a brazíliai világkupán. A dél-amerikaiak riválisai Bosznia és Hercegovina, Nigéria és Irán csapatai voltak. Egyes futballszakértők ezt a csoportot a torna egyik leggyengébbjének tartották, de az argentinok nem mutattak lenyűgöző győzelmet a csoportkör mérkőzésein.

Az argentin válogatott a bosnyákokkal játszotta a nyitómeccset. A találkozó a dél-amerikai futballisták minimális előnyével zárult (2 - 1). Az iráni játék is nagyon nehéz volt. Csak a sűrített időben Messi tudott gólt szerezni, ezzel regisztrálva az argentinok győzelmét minimum 1 - 0. különbséggel. A nigériai csapattal folytatott mérkőzés sem volt kivétel. Igaz, ezen a találkozón az argentinok többet - akár három gólt is szereztek. Az előny azonban minimális volt (3 - 2). Érdemes megjegyezni, hogy az argentinok az összes mérkőzésüket a tornán az egyik csapat minimális előnyével fejezték be. De ez nem akadályozta meg Messit és a társaságot abban, hogy méltóságteljesen szerepeljenek a tornán. A csoport első helyéről az argentinok bejutottak a világkupa rájátszásába.

A dél-amerikai világbajnokság rájátszásának első versenyzője a svájci csapat volt. Csak a második hosszabbításban biztosította Argentína győzelmét (1 - 0). Ugyanezzel a ponttal a latin-amerikai futballisták ünnepelték a sikerüket a negyeddöntőben Belgiummal.

Az elődöntőben az argentinokat a holland csapat ellenezte. A fő- és hosszabbítás gól nélküli döntetlennel zárult. A tizenegyespárbajban a kék-fehér ünnepelte sikerét.

Argentína 1990 óta először jutott a vb-döntőbe. Figyelemre méltó, hogy a 2014-es tornán az utolsó pár ugyanaz volt, mint az 1990-es világbajnokságon - Németország - Argentína. Rio de Janeiróban az argentinok minimum 0 - 1 arányú vereséget szenvedtek. Goetze, a német fiatal tehetség a második hosszabbításban világbajnoki cím nélkül hagyta Argentínát.

Természetesen a szurkolók, az edzői stáb és a csapat játékosai fel vannak háborodva a végeredmény pillanatnyilag. Elmúlik azonban az idő, amikor az utolsó szenvedélyek alábbhagynak, és az argentin csapat 2014-es FIFA-világkupájának ezüstje méltó eredményt jelent.