A Harmadik Helyen Végzett A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: A Harmadik Helyen Végzett A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Wylsacom и Егор Крид горят в FIFA 20 - Volta, Draft и FUT... 2024, Lehet

A brazíliai világbajnokság utolsó előtti napján sor került a vb bronzérméért folyó mérkőzésre. Brazília és Hollandia válogatottjai a Brasilia nemzeti stadionban találkoztak.

A harmadik helyen végzett a 2014-es FIFA világkupán

A bajnokság házigazdái számára nagyon rosszul kezdődött a játék. Már a találkozó 3. percében Van Persie nyitotta a gólt, miután ellentmondásos büntetőt ítéltek. A visszajátszáson egyértelmű volt, hogy Silva szabálytalansága Robben ellen még mindig a tizenhatoson kívül volt. A bíró azonban ezt nem vette észre. Hollandia megszerezte a vezetést 1 - 0.

A 16. percben Blind emlékeztette Brazíliát az elődöntő mérkőzésének rémálmára. A bajnokság házigazdáinak védekezésének lassúsága miatt Blind a tizenhatoson kívülről lőtte Cesart. De ebben a helyzetben is, a szélső passz idején a holland középpályásnak, ahonnan a lombkorona a büntetőterületre ment, egy leshelyzet látszott. 2 - 0 lett az állás az európaiak javára. Ez némi sokkot adott a brazil csapatnak. Az európaiak két szerzett gól után gyakrabban és élesebben támadtak.

Csak a nyitó félidő második felében tudták demonstrálni a brazilok támadási lehetőségeiket. A holland kaput fenyegető legfőbb veszélyek azonban csak a beállított darabok után voltak. Ennek eredményeként Brazíliának soha nem sikerült gólt szereznie. A csapatok 2-0-ra szüneteltek Hollandiával.

A második félidőben a brazilok megpróbálták eszkalálni a helyzetet az ellenfél kapujában, de el kell ismerni, hogy nem voltak százszázalékos esélyek a holland kapu elfogására. Az európaiak a dél-amerikaiaknak adták a labdát, miközben ők maguk is kontrákban próbáltak játszani.

Brazília veszélyes támadásai közül Ramirez rúgása a tizenhatosról jegyezhető meg, de a labda elrepült a gólvonal mellett.

A 68. percben a játékvezető ismét hibát követett el az európaiak javára. Oscart lelőtték a holland büntetőterületen, de a játékvezető kijavította a brazil szimulációját ahelyett, hogy pontra mutatott volna. Ez a pillanat negatívan érintette a már szétszerelt Brazíliát is.

Végül a brazilok kihagyták a harmadik gólt a saját hálójukban. Már a sűrített időben a hollandok jó kombinációt játszottak az ellentámadásban, amelyet Wijnaldum pontos ütéssel teljesített.

A mérkőzés végeredménye Brazília újabb veresége. Ezúttal Hollandia 3 - 0-ra győzte le a torna házigazdáit. Ez lehetővé tette az európaiak számára, hogy bronzérmesek legyenek a futball-világbajnokságon. A 2014-es vb házigazdái bajnoki érmek nélkül maradtak.