Tartalomjegyzék:

Videó: Az Orosz Biatlon Válogatott A Vegyes Váltóban Pokljukában A Negyedik Helyet Szerezte Meg

Videó: Vágó Fanny tökéletes szabadrúgás gólja az ukránok ellen 2024, Lehet

2018. december 2-án az orosz sportolók közel voltak ahhoz, hogy megnyerjék a biatlon világkupa vegyes váltóját Pokljukában. A viszonylag jó teljesítmény ellenére sem sikerült bejutniuk az első háromba. Mi okozta csapatunk ilyen meggyőző eredményét? Talán szükség volt a sportolók cseréjére a verseny szakaszaiban?

biatlonisták hajlamos lövöldözésre

Irina Starykh, Jekatyerina Jurlova - Perkht, Dmitrij Malyshko, Alexander Loginov futott az orosz válogatottba. A hagyomány szerint minden válogatottban erős sportolók voltak. A rajt előtt meg lehetett jósolni, ki lesz a kedvenc. Olaszok voltak Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, Franciaország Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux képviselői.

a biatlonisták felfelé másznak

Első fázis

A rajt után Lisa Vitotsi és Bescone állt az élre. Starikh gyengén kezdte a versenyt, de a második körben rehabilitálta magát. Az első számtól 13-ról 7 másodpercre csökkentette a különbséget.

Finnország állt az élen a verseny első szegmensében. Utána a vegyes váltó eredménytáblázatában Franciaország és Olaszország található. Irina Starykh alig ért célba és átadta a stafétabotot Yurlova-Perkht-nek. Jekatyerina ötödiknek nevezte a versenyt, 16,5 másodperccel lemaradva a vezetőtől.

Második szakasz

Finnország előbb jött ki. Ezt megkönnyítette a finn nő, Kaisa Makaryainen hozzáértő munkája. Állandóan vezette a színpadot. Legközelebb hozzá az olasz volt 29 másodperces veszteséggel. A francia nő veszített a finn biatlonistától 39. Ekaterina Yurlova őszintén rosszul teljesített. 1,10 másodpercet veszített a vezetőtől. Katya hatodik pozícióban lépte át a célvonalat.

átadta a stafétabotot csapatának egyik tagjának

Harmadik szakasz

Az orosz biatlon válogatottból Dmitry Malyshko ment a pályára. Sikerült 6 másodpercre csökkenteni a különbséget a finn vezetőkkel. Martin Fourcade kitűnő lövést hajtott végre a kanyarban, és átvette a vezetést a versenyen. Megelőzte Finn Seppälét, aki lövéshibával bontotta meg csapatának az egész játékot.

Negyedik szakasz

Franciaország idővel az első helyet szerezte meg a vegyes váltó táblázatban. Ezt Svájc, Olaszország, Finnország követte. Loginov ötödikként vette át a stafétabotot Malyshko-tól. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo az érmekért harcolt. A francia megnyerte ezt a rivalizálást. Előadása legelején 35 másodperccel előzte meg a svájci Finellót.

A svájci válogatott a vegyes váltó tabellán a második helyet szerezte meg. Az olaszok a harmadik vonalon állnak. Az Orosz Föderáció képviselői csak a negyedik helyre tudtak felkapaszkodni, 1,17 másodperccel lemaradva a vezetőktől.

a biatlonisták távolsági rivalizálása

A szlovén Pokljuka vegyes váltó eredményei nem nevezhetők sikeresnek az orosz biatloncsapat számára. Srácjainknak azonban sikerült túlszárnyalniuk a többi európai csapat nagyon erős csapatait. Hinnünk kell abban, hogy biatlonistáink megtalálják az erőt, a motivációt és képesek lesznek versenyezni a Világkupa-érmekért.