Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Teljesítettek Az Orosz Biatlonisták A Férfiak Egyéni Versenyén Pokljukában

Videó: Az unió bírósága lesöpörte a magyar érveket, zöld utat kaphat a jogállamisági mechanizmus 2024, Április

December 6-án oroszok milliói figyelték meg a férfiak egyéni versenyét a szlovéniai Pokljukában rendezett világkupán. Hogyan teljesítettek az orosz biatlon csapat sportolói? Ki volt képes a versenyen részt vett sportolók között megőrizni a nyugalmat, kihívást jelenteni nemcsak az ellenfelek számára, hanem ellenállni a Pokljuka, a sílécek által megtört pálya feletti ködnek is?

Távolsági biatlonisták

A 20 kilométeres egyéni verseny december 5-én kezdődött. Erre a sűrű köd miatt nem került sor Pokljukában. A kezdés másnapra halasztódott.

Biatlonisták a célban

A férfiak összesített állása

Sok biatlonista rosszul becsülte meg az időjárás előrejelzését. Úgy gondolták, hogy a verseny kezdete után havazni fog, ezért úgy döntöttek, hogy a 2. csoportban indulnak. Martin Fourcade indult a legszélsőségesebb résztvevőként. Nemcsak más biatlonistákkal versenyzett, hanem egy olyan sípályával is, amely köddel borította Pokljukát. Időfolyama nem volt magas. Fourcade minden figyelmét a lövöldözésre összpontosította. Miután 3 célvonalon eltalálta az összes célt, nagy esélye volt a győzelemre. A verseny utolsó szakaszában 2. lett, vereséget szenvedett a német biatlonistától, Shemptől. Utóbbi kihagyta a lövést, ezzel megszüntette az arany megszerzésének lehetőségét.

Távolsági biatlonista

Távollétében a német Johannes Kühn szerezte meg a győzelmet a férfi egyéni versenyben. Martin Fourcade megbirkózott a feladattal. Nem hagyta ki a tűzvonalat, 16 másodperccel megelőzte Kuehn-t. A győzelemről azonban még nem lehetett szó, mert az időeltolódás egyre csökken közöttük. 1000 méterrel a cél előtt felére csökkent. Egyértelmű volt, hogy Martin Fourcade irányít. Átlépte a célvonalat, 4 másodperccel megelőzve a német Johannes Kühnt. Győzelmével a francia bebizonyította, hogy joggal tekinthető kivételes, kiemelkedő sportolónak. Johannes Kühn 2. helyezést ért el. A bronzérmet az osztrák Simon Eder biatlonista szerezte meg. A német nem hibázott a lőtéren, de nem a leggyorsabb időt mutatta. A férfiak közötti versenyt az ukrán Szergej Semenov (6. hely), Norvégia képviselője, Vetle Christiansen (11. hely) teljesítette. Az első 5 vezető közé tartozik Jacob Fak szlovén sportoló, a német Simon Schemmp.

Biatlonisták egy távversenyen

Hogyan bizonyultak az orosz biatlonisták a versenyen?

Az orosz biatlonisták rendkívül nem voltak meggyőzőek. Sportolóink vagy jól lőttek a lőtéren, de távolban rossz időt mutattak, vagy fordítva. Ha összefoglalják Alekszandr Loginov és Dmitrij Maliszkó sebességét, érmet lehetne szerezni. Dmitrij a 12. helyet szerezte meg, Alexander pedig Fourcade és 3 kihagyás sebességével a 29. pozícióban végzett. Eliseev Matvey jól megmutatta magát. 2 lövési hibát követett el és visszaszorította a 31. pozícióba. Ez az eredmény lehetővé tette, hogy a 20. helyet szerezze meg.

A távon a norvég Johannes Boe mutatta be magát a leggyorsabban. Villámként győzte le a versenyt, és 3 büntetővel a 7. helyen végzett. Martin Fourcade 1 perc 11 másodpercet veszített sebességében. A francia idővel csak a 13. helyet szerezte meg. Ugyanezt az eredményt mutatta be az orosz biatlonista Loginov is.

Alekszej Szlepov a 20. időt mutatta a távon, de 6 lövést elkövetett a lőtéren. Csak a 7. tízben foglalt helyet. Latypov teljesen megbukott az egyéni versenyen. Késett a rajtból, rosszul lőtt, lassan megjárta a távot. Edward csak a 99. helyet szerezte meg.

Az Orosz Föderáció fiatal biatlonistái még nem állnak készen a dobogó meghódítására. Loginov és Malyshko tapasztalt sportolóknak először fejleszteniük kell a lövésüket. A kudarc nélküli lövés segít a biatlonistáknak az érmek megszerzésében.