Tartalomjegyzék:

Videó: Az Orosz Biatlon Válogatott Sikertelen Szereplése 2018. December 2-án Pokljukában

Videó: Ольга ЗАЙЦЕВА. Прощание с Биатлоном. КЛИП. Короткий Для СБР. С ТИТРАМИ. Окончательный Вариант 2024, Lehet

Az orosz biatlon válogatott nem tudott bekerülni az első háromba. Az egyszeres vegyes váltóban sportolóink hat csapatot veszítettek. Az érmesek Norvégia, Ausztria és az Ukrán Köztársaság biatlonistái voltak. A szenvedélyek intenzitása Ulján Kaisheva lövöldözésénél érte el csúcspontját.

egy Amerikából érkező biatlonista közeledett a tűzvonalhoz

Kaisheva beszéde

Az orosz biatlon válogatott edzői szabadon engedték az ország Ulyana Kaisheva, Evgeny Garanichev becsületét. Ezek a sportolók jelentős tapasztalattal rendelkeznek a váltóversenyekben. Kaishevának az edzők döntése miatt sikerült megalapoznia az első csapatot.

A váltó távolsága egy kis körből áll. A lövés elmaradása esetén a sportolók utolérhetik a verseny vezetőit. Kaisheva hét másodperccel a vezetők mögé közeledett a tűzvonalhoz. Sikerült megbirkóznunk a lövöldözéssel. Biztosította a második helyet az ukrán sportoló, Anastasia Merkushina mögött. Ulyana következő lövése tökéletes volt. Az összes célt hiányzás nélkül találta el, és kis veszteséggel megúszta a vezetőket. A stafétabot átadásakor Zhenya Garanichev volt a harmadik.

Garanichev lövése

Az első lőtéren a szocsi olimpia győztese kiválónak bizonyult. Az utolsó lövés késése szinte semmilyen hatást nem gyakorolt Eugene helyzetére ellenfeleihez képest. Hét másodperc választotta el őt és a verseny vezetőjét.

A második lövöldözésnél Evgeny kihagyta. Egy tartalék menet segítségével sikerült eltalálnia a célt. A közte és a vezető közötti idő 14,5 másodpercre nőtt. Ez sok az ilyen típusú versenyekhez.

hegyek télen

Ulyana úgy gondolta, hogy nem fog hiányozni

Kaisheva az utolsó szakaszban abban a csoportban indult, amely az ötödiktől a nyolcadikig küzdött a helyekért. Arra számítottak, hogy srácaink feljutnak a dobogóra. Kaisheva szerencsétlen hibája után minden remény eloszlott. Az első lövés során nem sikerült bezárnia a végcélt az első lövésből. Ulyana legyőzéséhez két további menetet használt fel. Kaisheva és a vezető közötti időkülönbség 34 másodpercre nőtt. Ilyen idő alatt nehéz reménykedni a nyereményekben.

A következő szakaszban Oroszországból származó sportnőnk ismét egy kiegészítő patront használt. A vezetők még távolabb kerültek a többi résztvevőtől. A szakasz teljesítése után Kaisheva biztos volt abban, hogy eltalálta a célokat, de azok nem záródtak be. Jevgenyij Garanicsev a verseny utolsó szakaszában 36 másodperces különbséggel járt, és a nyolcadik helyet szerezte meg.

Ukrajna részvétele

Miután Evgeny a lövészet legjobb oldaláról mutatta meg magát, nem sikerült befolyásolnia a kibontakozó sporteseményeket. Az ellenfelek jobban jártak távolságban. Remélhető volt, hogy Eugene bekerül a legjobb hat közé, de több biatlonistának való megmozdulásával veszített.

A norvég Tekla Brunn-Lee sportolók, Lars Helge Birkeland négy további fordulót használtak. Első helyeket szereztek. Oroszország hasonló eredményű sportolói a hetedik helyet szerezték meg a listán. A második helyen az osztrák sportolók Lisa - Teresa Hauser, Simon Eder öt büntetővel végeztek. A harmadik helyezett az ukrán biatlonisták, Artem Tishchenko, Nastya Merkushina lett. Jobban lőttek, mint a többi biatlonista, az összes célt eltalálták egy extra körrel, de nem olyan gyorsan, mint a váltó többi része.

A francia, svéd, kanadai sportolók a lövölde nagyszámú hiányzójával megelőzték az orosz válogatottat. Ez azt mutatja, hogy jobbak voltak, mint a mozgásban lévő oroszok.

Túl korai komoly következtetéseket levonni. A vegyes váltó meghatározott versenyekre utal. Az egész szezon vár a biatlon rajongókra. Az orosz biatlonisták csak most kezdenek teljesíteni. Kívánunk nekik sok szerencsét.