Hogyan Teljesítettek Az Orosz Sportolók A Világkupán Az Egyéni Futamban

Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Teljesítettek Az Orosz Sportolók A Világkupán Az Egyéni Futamban

Videó: Pofozógépek álltak ki egymás ellen Oroszországban 2024, Lehet

Az Orosz Föderáció válogatottjából 6 lány indult a rajthoz 15 kilométeres táv és 4 lövősor megrohamozásához. Finca Kaisa Makarainen, a szlovák Nastya Kuzmina a szlovéniai egyéni verseny kedvenceinek számított. Dorothea Wierer azonban átvette a vezetést a versenyen. Hogyan ért véget sportolóink versenye Pokljukában?

Biatlonisták másznak

Egyéni verseny rajt

Dorothea Wierer jobban teljesítette az első szakaszt, mint ellenfelei. Utána Katharina Innerhofer, Persson Lynn és Susan Dunkley került az üldözők listájára. Más riválisok időben jóval mögöttük jártak.

Ulyana Kaisheva orosz sportoló kihagyások nélkül lőtt a lőtéren, de időben 25 másodperccel lemaradt Dorothea mögött.

Hajlamos, a vezető megváltozott. Az első pozíciót egy német sportoló, Denise Herrmann foglalta el. 4,9 másodperccel verte Wierert.

Távolsági biatlonisták

Küzdelem a vezetésért

Az egyéni verseny következő eseményeire emlékeztek a vezető folyamatos váltása miatt. A versenyt Franziska Preuss vezette. Később azonban az amerikai Dunkley megkerülte. Aztán a verseny során minden megismétlődött. A német nő ismét átvette a vezetést. Három lőteret tévedés nélkül tett meg. Ez az eredmény lehetővé tette számára, hogy megelőzze az Egyesült Államokból érkező biatlonistát.

Kaisa Mäkärainen finn sportoló lövegpatronjai az első lőtéren elhibázták a célokat. 4 lövést nem sikerült bezárnia. Az ilyen őszintén szólva gyenge munka drámai módon csökkentette az esélyt az érmekért való küzdelemért a dobogón.

Katya Yurlova orosz biatlonista hajlamos lövöldözéssel örvendeztette meg rajongóit. Megtalálta az összes célt és a 6. helyen végzett a versenyen, 18 másodperccel vissza az első számú síelésbe.

Irina Starykh megbirkózott a lövöldözéssel és a középső 4. helyet szerezte meg. 23 másodperccel maradt le a verseny vezetőjétől, Monika Heunisch-től.

Az első biatlonista, aki Pokljukában teljesítette az egyéni futamot, Wierer volt. A lövés pontossága pontatlan volt. Kétszer hiányzott, és a cél után azonnal a szobában sütkérezni kezdett.

Ira Starykh a verseny végén támadó hibával háborította fel a szurkolókat. Nem engedte, hogy számítson éremszerzésre.

Biatlonista a lőtéren

A verseny vége

A szlovén verseny meglehetősen drámai lett. Yulia Dzhima ukrán sportoló mind a 20 célt eltalálta, és 3,3 másodperccel verte Monica Hoynisch polkát.

Kelet-Európa képviselői felmásztak a dobogóra. Julia Dzhima nyerte az első helyet. Az ukrán nemcsak első osztályú lövőként, hanem gyors síelőként is megmutatta magát. Az ezüstérem Hojnisch, a bronz a cseh Marketa Davidova lett.

A győzelem megkerülte az oroszokat. A 10. pozíción kívül végeztek. Starykh a 12. helyet szerezte meg, Valya Vasnetsova a 13. helyet szerezte meg. Kaisheva, Vasziljeva, Jurlova-Perth még a legjobb 20 közé sem került be.

Sportolóink elvesztése meglehetősen idegesítőnek bizonyult rajongóik számára. Az oroszok óriási vágya ellenére, hogy harcot szabjanak ellenfelüknek, nem sikerült megszerezniük az áhított érmeket. Csak remélni tudjuk, hogy a következő versenyen a szerencse biatlonistáink oldalán áll.