Videó: Milyen Volt Az 1906-os Olimpiai Olimpia

Videó: Город Барселона. Испания или Каталония? Большой выпуск. 2024, Április

1906-ban, 10 évvel az első olimpiai játékok megrendezése után Athénban rendkívüli olimpiára került sor, amelyet a szabályok nem írtak elő. Görögország elhatározása, hogy otthont ad neki, eredetileg erős kritikát váltott ki néhány olimpiai bizottságtól. Véleményük azonban fokozatosan jobbra változott, mivel sok állam nem küldhetett komoly csapatokat St. Louisba, vagy egyáltalán nem vett részt az 1904-es játékokon az államok felé vezető út magas költségei miatt.

Milyen volt az 1906-os olimpiai olimpia

A nemzetközi vásárok által beárnyékolt olimpiai játékok elhúzódó válságban voltak. A jelenlegi helyzet hátterében a görögök, mint a hellének ősi kultúrájának őrzői, megengedték az interolimpia megrendezését. Annak ellenére, hogy az 1906-os athéni olimpia volt az első és egyetlen ilyen jellegű esemény, és eredményeit nem ismerte el hivatalosnak, a szervezők megbirkóztak a feladattal: életet lehelni egy kifakult projektbe.

A Görög Fórum, a két hivatalos előddel ellentétben, nem volt túlságosan meghosszabbítva időben, és globális eseménysé vált, amely rekord közönséget gyűjtött össze ezekre az időkre - 884 sportoló, 20 ország képviseletében.

A játékok történetében először minden résztvevő regisztrációs eljáráson ment keresztül a Nemzeti Olimpiai Bizottságoknál. Ezenkívül a nézők most először figyelték meg a játékok nyitó- és záróünnepségét, az olimpikonok felvonulását és az országos transzparensek lelátói fölé emelkedését a nyertesek tiszteletére.

Az 1906-os olimpia résztvevőire vonatkozó tények szintén kíváncsiak. Ray Yuri - az Interolimpián 8-szoros olimpiai bajnok atlétika versenyző megnyerte a távolról a helyről (3 m 30 cm) és a magasból a helyről (1 m 56 cm). Ha ezeket az eredményeket figyelembe vennék, Paavo Nurmit és Carl Lewist megelőzte volna aranyban (egyenként 9 aranyérmet). Az 1912-ben megrendezett stockholmi olimpián való részvételhez Ray Yuri életkora miatt már nem engedték be, 39 éves volt.

Paul Pilgrim, az amerikai futó két 400 és 800 méteres távot nyert meg. Ezt az eredményt Alberto Juantorena atléta csak 70 évvel később ismételte meg a montreali olimpián.

Billy Shering kanadai futó 2 hónappal a játékok előtt érkezett Görögországba, hogy alkalmazkodjon a helyi viszonyokhoz. Erőfeszítései nem voltak hiábavalók, váratlanul mindenki számára megnyerte a maratont. Georg görög koronaherceg Scheringgel futotta a stadion utolsó fordulóját.

Az 1906-os olimpián a finn sportolók először versenyeztek és azonnal aranyat nyertek. Werner Järvinen érmet kapott az antik stílusú diszkoszvetésért.

Az olimpián a legtöbb díjat Martin Sheridan ír származású amerikai nyerte. Klasszikus stílusban aranyat kapott a lövés és a diszkoszvetésért. A helyről való hosszú és magas ugrásért ezüstöt kapott. A görög király Sheridannek adta át a győztes lándzsáját, amelyet továbbra is a sportoló szülőföldjén, Írországban őriznek.