A 2012-es Olimpia Első Eredményei

Videó: A 2012-es Olimpia Első Eredményei

Videó: Olimpiai döntő (2012 London) Szilágyi Áron olimpiai bajnok 2024, Április

A XXX nyári olimpiai játékok Londonban, július 12-én záróünnepséggel kezdődtek. 26 sportágban összesen 39 sportágban 302 éremkészletet játszanak. Az olimpia kezdetétől fogva makacs küzdelem bontakozott ki mind az egyéni bajnokságban, mind az összesített éremtáblázatban.

A 2012-es olimpia első eredményei

A nyári olimpiai játékokat négyévente rendezik. A londoni olimpia lett a legreprezentatívabb a résztvevők száma szempontjából: a világ 205 országából több mint 10 500 sportoló vett részt. Oroszországot 436 olimpikon képviseli.

Hagyományosan sok olimpiai bajnokság kezdete Oroszország számára nem megy túl jól. A londoni olimpia megerősíti ezt a mintát, augusztus 4-től az oroszoknak 3 arany-, 16 ezüst- és 9 bronzérem volt. A nem hivatalos éremtáblázatban Oroszország továbbra is a 10. helyen áll. Az első helyért az USA és Kína sportolói küzdenek: az amerikaiaknál 26 arany-, 12 ezüst- és 15 bronzérem, a kínai sportolóknál 25 arany-, 16 ezüst- és 12 bronzérem van. A harmadik helyen az Egyesült Királyság áll (14/7/8), őt Dél-Korea (9/3/5) és Franciaország (8/6/8) követi.

Mindhárom aranyérmet dzsúdósok hozták az oroszok malacsa bankjába. A 60 kg-ig terjedő súlyban Arsen Galstyan lépett a dobogó legmagasabb fokára, a 73-as súlyig a győzelmet Mansur Isaev ünnepelte. A 100 kg-ig terjedő kategóriában Tagir Khaibulaev lett a bolygó legerősebb dzsúdós, aki egy nagyon erős mongol sportolót, Tuvshinbayar Naidan-t győzött le gyönyörű dobással.

Az olimpia már megdöntötte az első rekordokat. Im Dong Hyun dél-koreai íjász példátlan, 699 pontos pontszámmal az első helyet szerezte meg. Ezüst és bronz csapattársaié lett. Michael Phelps amerikai úszó aranyérmet nyert, ezzel a sportággal foglalkozó történelem első sportolójaként három egymást követő olimpián felmászott a dobogó legfelső fokára. Összesen 19 olimpiai díja van, e mutató szerint megkerülte a híres szovjet sportolót, Larisa Latyninát. A 400 méteres összetett úszás világrekordját egy fiatal 16 éves kínai nő, Ye Shiwen állította fel.

A női fóliás verseny teljes dobogós helyét olaszok szerezték meg. Zulfiya Chinshanlo kazah atléta nyert az 53 kg-ig terjedő súlyú női súlyemelésben, és 131 kg súlyú súlyzót emelt tiszta és bunkó alatt - ez új világrekord. Az amerikai kosárlabda-válogatott új olimpiai rekordot állított fel azzal, hogy Nigériát 156–73-ra verte, és 46 kísérlet során 29 hárompontos gólt lőtt.

Nem doppingbotrányok nélkül - a pozitív minták miatt Victoria Baranova orosz kerékpáros elhagyta a versenyt. A híres marokkói futó, Amin Lalu és a belorusz kalapácsvető, Ivan Tikhon sem lépnek fel. A kínai csapat egyes sportolóit doppinghasználattal is gyanúsítják - egyes eredmények nagyon fantasztikusan néznek ki.

A londoni olimpia javában zajlik, így kétségtelen, hogy az olimpikonok nem egyszer új győzelmekkel és rekordokkal örvendeztetik meg a rajongókat.