Hogyan Teljesített A CSKA A 2012-es Euroliga Kosárlabdán

Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Teljesített A CSKA A 2012-es Euroliga Kosárlabdán

Videó: UNICS vs CSKA, January 16, 2017 (Full Game) 2024, Április

Az Euroliga egy éves kosárlabda bajnokság, amelyet összetett többlépcsős rendszerben rendeznek. Célja, hogy a régi világ 38 legerősebb klubcsapata között meghatározza a legjobb négyet, amelyek között ezután megrendezésre kerül az utolsó játéksorozat. Final Fournak hívják, és minden évben különböző városokban és országokban kerül megrendezésre. Idén tavasszal a török Isztambulban került sor az Euroliga döntőjére, és a moszkvai CSKA Moszkva, Oroszország legerősebb kosárlabda klubja ismét utat tört magának.

Hogyan teljesített a CSKA a 2012-es Euroliga Kosárlabdán

Utasítás

1. lépés

A CSKA tavaly október közepén kezdte meg az Euroliga csoportkörét egy idegenbeli találkozóval a litván Zalgirisszel. Oroszország bajnoka nem tapasztalt problémát ebben a játékban, és 13 ponttal nyert - 87:74. Ezután a seregcsapat idegenben és hazai mérkőzéseken is folyamatosan verte a csoport mind a hat riválisát. A hazai nagykör ebben a szakaszban csak kétszer tapasztalt némi nehézséget - idegenbeli meccseken a görög Panathinaikosszal (78:76) és az európai kosárlabda mércével szerény német Bamberg klubbal (81:78). A CSKA az első helyet szerezte meg a csoportban, bár a következő szakaszba jutáshoz elég volt, ha nem jutottunk be az utolsó két hely valamelyikébe.

2. lépés

A csoportkör utolsó találkozójára karácsony előtt, december 21-én került sor, majdnem egy hónappal később megkezdődött a bajnokság következő szakasza - a moszkoviták megvertek egy másik görög klubot, a Piraeusi Olympiacost. Ebben a szakaszban a CSKA egy olyan csoportban játszott, ahol a görögök mellett két török csapat - Galatasaray és Efes Pilsen - szerepelt. Egyikük - a "Galatasaray" - a hadsereg csapata, és először veszített az Euroliga 2011-2012-ben. Ez február elején történt, de semmilyen módon nem befolyásolta a küzdelem kimenetelét - az összes többi találkozón megnyerve a CSKA lett az első a döntő tabellán.

3. lépés

A következő szakaszban - a negyeddöntőben - a csapatok közül az egyik három győzelmét játszották. A moszkoviták riválisa a spanyol Bilbao Basket klub volt, amelynek csak egyszer sikerült legyőznie a CSKA-t. Ez volt a harmadik mérkőzés a seregcsapat által megnyert sorozat 3: 1-es összesítésével, amely jegyet adott a Final Fourra. Klubunk riválisai az elődöntőben a csoportkörben kétszer is vereséget szenvedő panathinaikoszi görögök voltak, akik ezúttal sem tudtak ellenállni. A játék azonban nagyon nehéz volt - a hadsereg csapatának három negyedet kellett megtérítenie, és csak az utolsóban utolérték utat riválisaikkal, és csak két pont különbséggel kaptak ki győzelmet (66:64).

4. lépés

A CSKA és az Olympiacos utolsó mérkőzésére május 13-án került sor a török fővárosban, a Sinan Erdem Dome stadionban. És a seregcsapat az előzetes szakaszban kétszer is megverte ezt a görög csapatot, de sajnos az utolsó mérkőzés az elődöntő tükörképe lett. Ebben az orosz bajnok három negyeden keresztül vezetett a pontszerzésben, a döntőben pedig katasztrófa történt - a moszkvaiak nem tudták tartani a 13 pontos előnyt. Az utolsó negyedet 8: 22-es eredménnyel elvesztve egy pont különbséggel fejezték be a mérkőzést, nem a maguk javára - 61:62.