Videó: Hogyan Teljesített Az Orosz Jégkorong-válogatott A 2012-es Világbajnokságon

Videó: Így történt a halálos baleset vasárnap, a Ferihegyi repülőtérre vezető úton 2024, Április

A 2012. évi jégkorong-világbajnokságra május 4. és 20. között került sor. A játékokat két szomszédos országban rendezték: Finnországban és Svédországban, pontosabban fővárosukban - Helsinkiben és Stockholmban.

Hogyan teljesített az orosz jégkorong-válogatott a 2012-es világbajnokságon

A 16 válogatott két csoportra oszlott: Rappu N, aki az előzetes szakaszmérkőzéseket a helsinki Hartwall Aréna jégén játszotta, és az S csoport (amelybe az orosz válogatott is beletartozott), amely az előzetes szakaszt a Globe Arénában játszotta. Stockholmban. A mérkőzések eredményei szerint a következő csapatok jutottak a rájátszásba: a H csoportból - Kanada, az USA válogatottjai. Finnország és Szlovákia, az S csoportból - Oroszország, Svédország, Csehország és Norvégia csapatai. Az orosz válogatott volt az egyetlen, aki megnyerte az előzetes szakasz mind a 7 mérkőzését.

Ezután csapatunk a negyeddöntőben következetesen mérkőzést játszott a norvég válogatottal, 5: 2-es győzelmet aratott, az elődöntőben pedig a finn válogatottal 6: 2-es győzelmet aratott. Az utolsó záró találkozón a szlovák válogatottal kellett játszania, amely a negyeddöntőben (4: 3) legyőzte a kanadaiakat, az elődöntőben pedig a cseheket (3: 1).

Az aranyéremért folyó mérkőzésre május 20-án került sor a Hartwall Aréna jégén. A stadion megtelt. Az egyértelmű válogatott favorit az orosz válogatott volt, de a szlovákokat soha nem kellett volna lebecsülni. Már maga az a tény, hogy bejutottak a döntőbe, olyan hatalmas riválisokat vertek meg, mint a kanadaiak és a csehek, sokat mondott.

A szlovákok pedig azonnal bebizonyították, hogy nagyon elszántak. Már az első harmad második percében nyitottak számlát! Válogatottjuk kapitánya, Z. Haro meglepte kapusunkat a kék vonal erős dobásával. Az ilyen kezdés bárkit elkedvetleníthetett volna, de játékosaink becsületére legyen mondva, hogy nem keveredtek össze, megragadták a kezdeményezést, és veszélyes pillanatokat kezdtek kialakítani a szlovák csapat kapujában. A 10. percben Datsyuk pontos távoli passzt adott Ovechkinnek, betört a zónába, és a bal oldalról passzolt Seminnek, aki a korongot a kapus Laco kapujába dobta. Az időszak második részét kétélű támadásokban rendezték, a csapatok ugyanolyan 1: 1-es pontszámmal távoztak a szünetre.

A második játékrész 6. percében jégkorongosaink lőtték a második gólt, Perezhogin lőtt. A 14. percben pedig 3: 1 lett az állás, amikor Terezsenko és Sirokov ügyesen végrehajtott egy-két kijáratot. Alig két perc elteltével a korong ismét a Laco kapujába repült Semin dobása után, aki egytől egyig kijött a szlovák kapussal.

Jégkorongosaink „megfogták a bátorságot”, és bár a szlovákok makacsul ellenálltak, ellentámadtak, a mérkőzés kimenetele már egyértelmű volt. A harmadik periódusban az orosz válogatott még két gólt szerzett a szlovákok számára, és válaszul egyet kapott, amikor kisebbségben játszott. A végeredmény 6: 2 a javunkra. Nagyon szép és jól megérdemelt győzelem volt! Minden sportkommentátor egyhangúlag megjegyezte csapatunk magas szintjét, ami esélyt sem hagyott az ellenfél számára.