Hogyan Teljesített Oroszország A Londoni Olimpián?

Videó: Hogyan Teljesített Oroszország A Londoni Olimpián?

Videó: A NATO súlyos következményekre figyelmezteti Putyint, ha katonai akciót kezd Ukrajna ellen 2024, Április

Augusztus 12-én került sor a 2012. évi londoni nyári olimpia záróünnepségére. Minden versenyt lebonyolítottak, érmeket kaptak, és most arról beszélhetünk, hogy az orosz csapat hogyan teljesített rajtuk.

Hogyan teljesített Oroszország a londoni olimpián?

Az éremtáblázat szerint Oroszország a negyedik helyen áll, csak az USA, Nagy-Britannia és Kína csapatai mögött. Az ország nagyon méltóságteljesnek tűnik. Ezúttal több díjat nyertek, mint a pekingi olimpián. Az orosz sportolók 20 sportágban nyertek érmet, közülük 24 arany volt. A legsikeresebbek voltak az olyan szakágak, mint a röplabda, a gyaloglás, a ritmikus torna, az ökölvívás, a csapat körözése, a szinkronúszás, a kalapácsvetés, a szabadfogású birkózás, az akadályokkal való 3000 méteres futás, a judo, az evezés és a kenuzás, a 800 méteres futás, az ugrás magassága. Ezen felül az orosz sportolók 26 ezüst- és 32 bronzérmet szereztek. Az érmek teljes számát tekintve az ország a harmadik helyre került.

Vitalij Mutko orosz sportminiszter elismeri, hogy az ország válogatottja jól megmutatta magát a versenyen. A sportolóknak szembe kellett nézniük a pekingi olimpia eredményének felülmúlásával, és ezt meg is tették. Sőt, a londoni olimpia az utóbbi években a legsikeresebb lett az oroszok számára.

A londoni olimpián nem voltak botrányok az Oroszországgal kapcsolatos tisztességtelen játékvezetéshez kapcsolódóan. A hazai sportolókat sem vették észre a doppinghasználatban, kivéve Victoria Baranova kerékpárosot, akit még az olimpia kezdete előtt kizártak.

A Királyi Statisztikai Társaság pedig a londoni Imperial College statisztikusaival együtt elkészítette saját eredménytáblázatát az olimpia számára, figyelembe véve a megszerzett érmek számát, az ország lakosságát, a válogatott nagyságát, valamint a Egy főre jutó GDP. Az összes tényező elemzése után a tudósok megalkották a maguk besorolását, Oroszországot helyezve az első helyre. A statisztikai számítások eredményeit a The Guardian brit újságban tették közzé.