2014. évi FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Horvátország - Mexikó Meccs

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Horvátország - Mexikó Meccs

Videó: Fifa 14 VB-a mi szemszögünkből Brazília - (Horvátország) 2024, Április

Június 23-án, a brazíliai vb-n véget ért az A és a B csoport csoportköre. A bajnokság első négyesében az egyik fontos és egyben utolsó meccs Mexikó és Horvátország válogatottjainak mérkőzése volt. E csapatok személyes konfrontációjában eldőlt a rájátszási szakaszra szóló jegy sorsa.

2014. évi FIFA-világbajnokság: milyen volt a Horvátország - Mexikó meccs

Az első félidő a horvátok előnyével járt. Jobban birtokolták a labdát, és megpróbáltak gyorsan támadni, de az európaiaknak nem sikerült igazán éles pillanatokat kialakítaniuk. Leggyakrabban a horvátok hosszú távú sztrájkokkal zavarták meg az ellenfél védelmét.

A közép-amerikai képviselők az ellentámadási taktikát választották. Ez nem véletlen, mert a mexikóiak számára egy döntetlen is elegendő lett volna a csoport elhagyásához. Ilyen bontással Mexikót a meccs favoritjainak lehetne tulajdonítani. Ennek a csapatnak az első félidőben történt igrovkoi okozta két veszélyes pillanatot a horvát kapuban. Először a kapus hosszú távú sztrájkja után a kapufa mentette meg az európaiakat, majd Peralta csodálatos passzt kapott a mélyből, találkozóra ment a Pletikosával, de megcsúszott és nem tudta eltalálni a kaput. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A találkozó második fele kissé más forgatókönyvet követett. A horvátok a támadási akciókban még kevésbé voltak, és úgy tűnt, hogy a mexikóiak hozzáfűzték. Eleinte a játékvezető megsajnálta Horvátországot, amikor nem ítélt büntetést azért, mert kézzel játszott a horvát büntetőterületen. De akkor az igazságosság győzött. Egy szöglet után 72 perc elteltével Rafael Marquez fejével találta el a kaput. A mexikóiak öröme olyan erős volt, hogy vezetőedzőjük a játékosokkal együtt karjaiba esett a pályán.

Ezt követően a horvátok teljesen szétestek. Még kétszer hiányolták. Andres Guardado a 75., Javier Hernandez a 82. percben pusztító eredményt ért el. Most senki sem vonta kétségbe, hogy a mexikóiak elhagyják a csoportot. A horvátoknak sikerült egy gólt visszanyerniük a meccs végén, de ez kevés vigasz volt. Ivan Perisic a 87. percben szerezte az egyetlen gólt a mexikóiak ellen.

A mérkőzés végeredménye 3 - 1 Mexikó javára lehetővé teszi a győztesek számára, hogy 7 pontot szerezzenek az A csoportban. Ugyanakkor Brazíliához hasonlítják őket, de kizárólag a gólok különbségével alulmaradnak a bajnokság házigazdáival. gólt szerzett és kapott. Brazília az első, Mexikó a második. Most a mexikói csapat holland válogatottal találkozik az 1/8-os döntőben.