Milyen Volt Az Euro Utolsó Mérkőzése

Videó: Milyen Volt Az Euro Utolsó Mérkőzése

Videó: Utolsó percekben szerzett Magyar gólok 2024, Április

A mostani Európa-bajnokság döntőjében az előző ciklus győztesei, a spanyolok és az olasz válogatott találkozott. Az Euro 2008-on ezek a csapatok konfrontációba léptek a negyeddöntő szakaszában. Ezután az alap- és a hosszabbítás döntetlennel zárult - 0: 0, a büntetőpárbajban pedig a torna jövőbeli nyertesei bizonyultak erősebbnek.

Milyen volt az Euro 2012 utolsó mérkőzése

Ezúttal az olaszok jutottak be a döntőbe, bár kevesen hitték el. Ugyanakkor a bajnokság során a csapat kiváló futballt mutatott be, Spanyolországgal együtt elhagyta a csoportot, semmiképpen sem engedve neki teljes munkaidős párharcban. Aztán az elődöntőben a squadra azzurra minden futballszámban legyőzte a torna másik kedvencét, a német válogatottat.

Jaj, hogy az utolsó meccsen antirekordot állítson fel, 0: 4-es vereséggel veszített ellenfelének. Előtte az Európa-bajnokság döntőjének legnagyobb veresége 0: 3 volt. Ezzel a ponttal a Szovjetunió válogatott 1972-ben kikapott Németországtól. De az olaszokat nem lehet hibáztatni ezért - mindent megtettek, amit lehetett. Ez Spanyolország teljesen más lett, mint korábban. Minden versenyre olyan csapatokat hozott létre, amelyeket favoritnak tekintettek, de egy pszichológiai tényező miatt kiesett. Ennek eredményeként sokáig nem nyerhettek semmit, és abbahagyták a hitet bennük. Most, amikor Spanyolország eléri a világ- és Európa-bajnok címet, a csapat magabiztos, sportszerűtlenné vált, tekintélyeket nem ismer el. Ezért a döntőben elbűvölő futballt adott ki.

A 14. percben Cesc Fabregas, miután sikeresen játszott a széleken, kissé hátralőtt, a futó David Silva pedig fejjel sikeresen a kapuba küldte. Az olaszok megrohantak a megtérülésért, és jó szegmensük volt, de a spanyolok egyértelműen védekeztek, a széleken vártak és 41 percnél vártak. Elképesztő beható passzal Jordi Albát találta a támadás élén, és ő, egyedül maradt Buffonnal, egyértelműen a kapuba küldte a labdát.

Az olaszoknak még nincs szerencséjük. A szünet előtt megsérült, a védőt Chiellini lecserélték. A szünet után, amikor a „Scuadra Azzurra” edzője, Cesarre Prandelli, megmentve a játékot, még két cserét hajtott végre, hirtelen a pályára lépő Tiago Mota nem tudta folytatni a játékot. Mivel a cserék határa kimerült, az olaszok túlerőben voltak, és folytatták a harcot. De egyértelmű volt, hogy olvadni kezd az erejük, és Fernando Torres és Juan Mata két ütésével Spanyolország befejezte riválisát. Mindkét esetben ugyanazok a hatalmas passzok voltak a védők háta mögött, amelyekkel senki sem tud megbirkózni egymás után három nagy tornán.