A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Belgium - USA

Videó: A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Belgium - USA

Videó: eSuperliga Highlights: FCK – AAB | Runde 13 2024, Lehet

A FIFA Világkupa 1/8-as döntőjének utolsó mérkőzésére a brazil El Salvador városban került sor. Belgium és az Egyesült Államok válogatottja a világbajnokság negyeddöntőjében való játékjogért küzdött.

A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 döntője: Belgium - USA

Az első félidőben a belgák favoritizmusa nem érződött teljes mértékben. Az amerikai csapat gyakorlatilag nem volt alacsonyabb rangú, mint a fiatal tehetséges európaiak.

Az első félidő egyik legveszélyesebb pillanata az epizód volt a találkozó legelején. Már az első percben a belga játékos nézőpontból ellenőrizte Howard kapust, de utóbbi elzárta a labdát a kapuba. Aztán a belga csapat enyhe előnnyel folyt a játék. Az amerikaiakat többször megmentette Howard kapus. Az amerikai játékosok megpróbáltak veszélyesen kontrázni, de ez nem hozott kézzelfogható eredményt - az eredményjelző táblán nem változtak a számok.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A második félidőben a belga csapat jelentősen hozzátette. Most a belga játékosok osztályának előnye befolyásolta magát a játékot. Az európaiaknak nagyon jó gólszerzési lehetőségeik voltak az amerikaiak számára, Howard kapus azonban csodákat tett. Az egyik epizódban az amerikai csapatot egy keresztléc mentette meg. A belgák több mint húsz lövést adtak az amerikai csapat kapujába. Úgy tűnt, hogy gól készül, de a találkozó 90 perce nem adta meg a közönségnek a kapott gólokat. Az amerikai játékosok túlélték a hosszabbítást.

A hosszabbításban, már a 93. percben, az amerikaiak továbbra is engedtek. Kevin de Bruyne a tizenhatoson kívül lőtte a csodálatos Howardot. Belgium 1 - 0-ra vezetett.

A gól megszerzése után a Wilmots csapata nem állt meg itt. A hosszabbításban csereként beállt Romelu Lukaku a 105. percben megduplázta az európaiak előnyét - 2 - 0. Most úgy tűnt. hogy Belgium nyugodtan hozza a mérkőzést a győzelemhez, de az európai szurkolóknak a második hosszabbításban elég idegesnek kellett lenniük.

Az USA csapata úgy döntött, hogy az utolsó erővel megrohamozza az ellenfél kapuját. A tizenkilenc éves Julian Green a 107. percben egy gólt szerzett. Ezt követően az európaiak érezhetően idegesek lettek. Az amerikaiaknak esélyük volt visszaszerezni. De nem tudták megtenni.

A találkozó végeredménye 2 - 1 Belgium csapatának javára, amely most a negyeddöntőben játszik Argentína nemzeti csapatával. Az amerikaiaknak nincs semmi szégyellnivalójuk - a csapat sikeresen szerepelt a tornán, amely után a játékosok emelt fővel mehetnek haza.