Videó: Hogyan Játszott Az Amerikai Csapat A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Станислав Черчесов тренер сборной России по футболу как живёт и сколько зарабатывает 2024, Április

A legfrissebb labdarúgó-világbajnokságokon az amerikai válogatott mindig részt vesz. Az államokban a labdarúgás szintje évről évre növekszik. Ez megmagyarázza ennek a sportnak az országban való nagyobb elterjedését, valamint az amerikai futballisták néhány sikerét a világ színpadán. A 2014. évi brazíliai világbajnokságon az amerikai csapat nagyon méltóságtelinek tűnt.

Hogyan játszott az amerikai csapat a 2014-es FIFA világkupán

Az amerikaiak kemény csoportba tartoztak a brazíliai FIFA-világbajnokságon. Az amerikai válogatott riválisa a torna csoportkörében a németek, a portugálok és a ghánaiak voltak.

Az amerikaiak számára a torna első mérkőzését 2-1-es győzelem jellemezte a ghánai válogatott felett. Sőt, ebben a játékban az amerikaiak az egész bajnokság leggyorsabb gólját lőtték (a találkozó kezdete óta még egy perc sem telt el). Az afrikai futballisták meg tudtak térülni, de az amerikaiak az utolsó percekben mégis kiragadták a győzelmet és fontos három pontot szereztek.

A második mérkőzésen az amerikai válogatott ellen Portugália állt szemben. A játék döntetlennel zárult (2 - 2). Ezen a meccsen az amerikaiaknak kellett volna győzniük, de az európaiak az utolsó percekben döntetlent ragadtak ki.

A csoportkör utolsó mérkőzésén az amerikai csapat találkozott a német játékosokkal. Egyesek úgy vélték, hogy a meccs érdektelen lesz, mivel döntetlen esetén mindkét csapat biztosította a kijutást a csoportból. Sorsolás nem történt. A német válogatott minimális pontszámmal (1 - 0) nyert. Azonban az amerikai négy pont elég volt ahhoz, hogy a csoport második helyéről a rájátszásba jusson. A megszerzett és a kapott gólok különbségével megelőzték Portugáliát.

Az 1/8-os döntőben az amerikai csapat találkozott a belga csapattal. A mérkőzés 90 perce gól nélküli döntetlennel zárult. Csak a hosszabbításban sikerült meghatározni a győztest, aki az európai futballisták lett (2 - 1). Az amerikaiak nagyon méltóságtelinek tűntek azon a meccsen, bár határozott előnye volt az európai játékosoknak.

Az amerikai csapat végeredményét nagyon érdemesnek tartják. A csapat a nehéz csoportból továbbjuthatott a világbajnokság rájátszási szakaszába, ahol csak a hosszabbításban veszítettek.