Hogyan Játszott Ghána A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Hogyan Játszott Ghána A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Где скачать FIFA 2014 НА ПК?? 100%РАБОТАЕТ 2024, Április

A 2010-es dél-afrikai világkupán a ghánai válogatott kiemelkedő eredményt ért el. Az afrikai futballisták bejuthattak a bajnokság negyeddöntőjébe, ahol csak a tizenegyespárbajban veszítettek Uruguay ellen. 2014-ben a ghánai rajongók hasonló pozitív eredményre számítottak.

Hogyan játszott Ghána a 2014-es FIFA világkupán

Nehéz csoportba kerültek a ghánai válogatott játékosai a brazíliai vb-n. A G kvartettben játszottak, amelyet egyes futballszakértők a halálos csoportokkal egyenlítettek. Az afrikai futballisták riválisai német, amerikai és portugál csapatok voltak.

A ghánai válogatott az első meccset játszotta a tornán az USA ellen. Az afrikai futballisták gólt kaptak a találkozó első percében. Csak a második félidőben nyertek vissza Ghána játékosai. A meccs azonban nem ért véget döntetlennel. A mérkőzés utolsó perceiben egy szögletrúgás után az amerikai futballisták megszerezték a második gólt. A kezdő találkozó végeredménye kiábrándító volt Ghána számára (1 - 2).

A torna második mérkőzésén a ghánai futballisták nagyon jó és színvonalas futballt mutattak be, bár a német válogatott ellenezte őket. A meccs 2 - 2-es döntetlennel zárult. Sőt, a ghánai futballisták először vesztettek, majd győztek. Nem sikerült azonban megtartani a kósza előnyét - a németek kiegyenlítették az eredményt.

A torna két mérkőzése után a ghánai válogatottnak csak minimális esélyei voltak a rájátszási szakaszba jutásra. Az afrikaiaknak nagyban meg kellett győzniük a portugál válogatottat. A ghánai válogatott azonban nem érte el a kívánt eredményt. Az afrikai futballisták 1 - 2-es eredménnyel veszítették el a mérkőzést, ami meghatározta a ghánaiak távozását a tornáról a csoportkör vége után.

A ghánai válogatott teljesítményét rendkívül sajnálatosnak értékelik. Az afrikai futballistáknak minimális célkitűzésük volt a csoportba jutás a rájátszásig, de ezt nem sikerült elérni.