2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Uruguay - Anglia

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Uruguay - Anglia

Videó: Let´s Play FIFA13:#127:FIFA WM 2014:Italien vs Uruguay 2024, Lehet

Június 19-én, a brazíliai világkupán Uruguay és Anglia válogatottjai találkoztak a B csoport második fordulójában. Mindkét csapat vereséget szenvedett az első fordulóban, így a Sao Paulo-i meccsnek mindkét csapat számára az egyik legfontosabbnak kellett lennie. Vereség esetén a válogatottak minimalizálnák a halálcsoportból való kijutás esélyét.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszották a játékot Uruguay - Anglia

A Sao Paulo-i stadion lelátóján minden szurkoló csillogó, látványos és szenvedélyes futballra számított. Sok néző alig várta ezt a mérkőzést, mert megértette, hogy ebben a játékban mindent el lehet dönteni a válogatottak számára.

A meccs valóban nagyon érdekes és izgalmas lett. Az első veszélyes pillanatot a britek hozták létre. Miután beadta a mércét, Rooney fél méterről a fejével találta el az üres kaput. Az összes brit rajongó megragadta a fejét, és maga Rooney is így tett volna, ha csak nem lógott volna a sztrájk alatt a levegőben. Az uruguayiak veszélyes rúgással válaszoltak, de a labda centire tévedett a gólvonaltól.

El kell ismerni, hogy Anglia birtokolta jobban a labdát, de ők elsőként engedtek be. A 39. percben a dél-amerikai csatár, Cavani - Suarez dolgozott. Az első csodálatos passzt adott pontosan Suarez fejének, és megnyílt a mérkőzés eredménye. Az uruguayiak örömének nem volt határa, mert ez egy nagyon fontos labda volt.

Az első félidőben a közönség nem látott több gólt. A levonás a találkozó második felében történt.

A szünet után a britek a kapuhoz nyomták az uruguayiakat. A futball őseinek támadásai voltak a legveszélyesebbek, de eléggé kevés volt a gólhoz. Wayne Rooney a félidő közepén majdnem 9 méterről eltalálja Muslerát. A pillanat volt a legveszélyesebb. A büntetőterületen senki sem fedte le a brit csatárt. Egy kiváló osztályú mester köteles megvalósítani az ilyen pillanatokat.

Rooney azonban mégis betalált. A 75. percben lezárta a passzt a szélről, és egyenlített az állás. Uruguay nem tartott ki nagyon. Volt egy olyan érzés, hogy most a britek összeszorítják az ellenfelet. De a futball kiszámíthatatlan. A 85. percben Muslera messze elé viszi a labdát, Cavani a brit védővel harcol a lovagló labda miatt. Ez végül oda vezet, hogy Luis Suarez randevúra esik Harttal. A legerősebb ütés és az eredmény ismét Uruguay javát illette - 2 - 1. Egy ilyen sokk után a britek megpróbáltak megtérülni, de nem sikerült.

Luis Suarezt, aki a meccs hőse lett, lecserélték. A játékvezető pedig az utolsó sípszóval rögzítette Uruguay győzelmét. A dél-amerikaiak rajongói könnyes szemmel örültek ennek az eseménynek. Suarez maga is szinte sírt a boldogságtól. De ez csak a verseny kezdete.

Az uruguayiak győzelme jelentősen megnövelte a csoportba jutás esélyét, és a britek csak csodában reménykedhetnek. Sok múlik a következő mérkőzésen, Olaszország - Costa Rica. Mindenesetre a halálcsoportban nagyon zavaros a helyzet.