Csapatlabdajátékok: Kézilabda

Videó: Csapatlabdajátékok: Kézilabda

Videó: Csorvási SK Női Kézilabda csapat 2024, Lehet

A modern időkben különböző labdajátékok vannak: kosárlabda, röplabda, futball és mások. A szabályok eltérőek lehetnek, de a lényeg mindenki számára ugyanaz - a célért folytatott harc. Ezek a sportok meglehetősen híresek. Például számtalan futball- vagy kosárlabda rajongó van. Van még egy sportág, amely vonzhatja a csapatlabdaversenyek iránt érdeklődő néző figyelmét. Ez a kézilabda.

A kézilabda szó etimológiája egyszerű. Tehát a kéz angolról kézre van fordítva, a labda pedig labda. Ennek megfelelően a kézilabdát a labdával játsszák. A kézilabda és a netball között annyi a különbség, hogy az első formában gólt nyújtanak, nem pedig gyűrűt. A kézilabdát kézilabda játéknak is nevezik.

Míg a foci vagy a strandröplabda mérkőzések a szabadban játszhatók, a kézilabda csak beltéren engedélyezett. Ennek a sportágnak a területe saját 40x20 méter méretű. A 425-480 g súlyú golyót a férfiak használják, de a lövedék súlya a nőknél 325-380 gramm. A játék két félidőt tartalmaz, mindegyik 30 perccel. Szünet a felek között 10 perc.

A sportjáték célja, hogy a labdát az ellenfél kapujába dobja. Nem közelítheti meg a kaput hat méternél közelebb és dobhatja el, különben a gól nem számít bele. A mezőnyjátékosok a kezüket labdázzák. A legtöbb gólt szerző csapat győz. A csapat kapusa testének bármely részével megvédheti a kaput.

Ha két félidő lejárta után döntetlen van a meccsen, további két 5 perces hosszabbítás kerül kijelölésre. Egyenlő pontszám esetén még egy felet jelölnek ki, és ha utána döntetlen áll az eredményjelzőn, akkor sorozatos szabaddobás kerül kijelölésre, és mindkét csapat 5 méteres lövést végez az ellenfél kapujába a hét méterről. Mark.

A modern időkben vannak profi kézilabda ligák. Ebben a sportágban komoly nagy tornákat rendeznek. Ilyen például a világ- és Európa-bajnokság.

Ezt a sportot férfiak és nők egyaránt űzik. A kézilabda a nyári olimpia programjának része.