Milyen Volt Az 1924-es Párizsi Olimpia

Videó: Milyen Volt Az 1924-es Párizsi Olimpia

Videó: Párizsi séta: A Champs-Élysées és a Diadalív 2024, Április

1924-ben Párizsban rendezték az olimpiai játékokat. Másodszor a francia főváros lett ezeknek a sporteseményeknek a helyszíne, amely megverte Barcelonát, Rómát, Los Angeleset, Prágát és Amszterdamot a játékokért folyó versenyben.

Milyen volt az 1924-es párizsi olimpia

1924-ben 44 ország vett részt a játékokban. Az első világháború idején tapasztalt agressziója miatt Németország még mindig nem volt jogosult részt venni az olimpiai mozgalomban. A szovjet csapat szintén nem tudott részt venni a versenyen, mivel a világ legtöbb országa nem ismerte el ezt az államot. Olyan országok, mint Észtország, Lettország, Litvánia, Haiti, Ecuador, Írország, Mexikó és Uruguay küldték el először sportolóikat a játékokra. A legtöbb sportoló Franciaországból érkezett.

Ezeken az olimpiai játékokon már sok olyan tulajdonságot lehetett látni, amelyek mára az ilyen versenyek szerves részévé váltak. Megtartották a játékok nyitó és záró ünnepségét, amelyeken Franciaország elnöke vett részt. Megjelent az olimpiai mottó, amely így hangzik: "Gyorsabb, magasabb, erősebb!" A játékok nagy közönséget vonzottak, szervezésük megtérülni tudott. Az olimpiáról fokozatosan nemcsak sportesemény lesz, hanem egyfajta bemutatója annak az országnak a fejlettségi szintjéről is, ahol megrendezik.

Az 1924-es játékok azonban nagyon különböztek a maiakétól. Például a nők korlátozott számban tudtak versenyezni. A 19 sportág közül csak búvárkodás, úszás, vívás és tenisz versenyeken vettek részt.

A nem hivatalos csapatverseny első helyét az Egyesült Államok szerezte meg. A legmagasabb eredményt amerikai atléták - futók és ugrók - mutatták. Emellett számos aranyérmet úszók és teniszezők szereztek, férfiak és nők egyaránt.

A finn csapat jelentős különbséggel a második lett. A futó Paavo Nurmi 14 aranyéremből 5-öt nyert ennek az országnak, mind az egyes versenyszámban, mind pedig a csapat részeként a váltóban.

A harmadik a torna házigazdája volt - Franciaország. Ő képviselte a kerékpárosok és a súlyemelők legerősebb csapatát az olimpiai játékokon.