Melyik Futballcsapat Játszik A 2014-es UEFA Szuperkupáért

Videó: Melyik Futballcsapat Játszik A 2014-es UEFA Szuperkupáért

Videó: Жеребьёвка стыков на ЧМ 2022 (Мир). Австралия – Перу / Колумбия? 2024, Lehet

2014-ben ez lesz a 39. UEFA Szuperkupa-mérkőzés. Ez az eddigi megtisztelő trófea a Bajnokok Ligája 2012–2013-as idényének győzteséhez tartozik a müncheni Bayern München.

Melyik futballcsapat játszik a 2014-es UEFA Szuperkupáért

A 2013/14-es európai klubfutball-idény befejezése után világossá vált, hogy a Bayern München második éve nem vehet részt az UEFA Szuperkupában. A tavalyi Bajnokok Ligája és az Európa Liga győztesei részt vesznek a megtisztelő futballtrófeáért folyó játékban. Így a német klub elvesztette helyét a Szuperkupa mérkőzésen a Bajnokok Ligája Real Madrid és a diadalmas Európa Liga - Sevilla legutóbbi szezonjának győztesével szemben.

A 2014. évi UEFA Szuperkupa-mérkőzés augusztus 12-én lesz Walesben, a Cardiff City Stadionban, 27 000 körüli befogadóképességgel. A mérkőzésen két spanyol csapat vesz részt - a Real és a Sevilla. Figyelemre méltó, hogy 2014-ben a FIFA egy walesi stadiont választott egy fontos mérkőzés megrendezésére. Korábban a játékokat a Monacói Hercegségben rendezték.

A Real Madrid a Bajnokok Ligája döntőjének megnyerése után megszerezte a trófeát, miután megnyerte a madridi örök rivális Atléticót. A játék mindössze 120 perc alatt véget ért. A hosszabbításban a királyi klub három gólt tudott lőni az ellenfél kapujába. A döntő végeredménye 4 - 1 a Real Madrid javára.

Az UEFA Szuperkupa második versenyzője a spanyol "Sevilla" volt. Ez a csapat csak az Európa Liga döntőjében nyert tizenegyespárbajt a portugál Benfica felett.

Nagyon nehéz beszélni a közelgő mérkőzés favoritjáról, mivel a csapatok még csak most kezdik a felkészülést a szezonra, és egyes játékosok a világkupán való részvétel után nyaralnak. Minden attól függ, melyik klub lesz jobban felkészülve a megtisztelő trófeára vívott mérkőzésre.