Aki A 2014-es Olimpián Biatlon Versenyző

Tartalomjegyzék:

Videó: Aki A 2014-es Olimpián Biatlon Versenyző

Videó: Олимпийские игры 2014. Биатлон. Спринт, 7.5 км. Женщины. 2024, Április

A 2014-es Szocsi olyan sztárolimpikonjainak nevét, mint a norvégok Ole Einar Bjoerndalen és Tura Berger, a francia Martin Fourcade, az orosz Anton Shipulin vagy a belorusz csapat vezetője, Daria Domracheva ismeri a legtöbb sportrajongó. Különösen a játékok televíziós közvetítése után, amelyben összesen tizenegy érmet nyertek, köztük hét aranyat. De riválisaik a világ legjobb túlerői voltak, akik díjakért is eljutottak a Játékokra.

A szocsi biatlon torna legjobb résztvevője Daria Domracheva volt, aki három aranyérmet nyert

Biatlon a "Laura" számára

A Laura sí- és biatlon komplexumában zajló bajnokság résztvevőinek listája szakaszonként alakult. Az elsőnél az IBU (Nemzetközi Biatlon Szakszervezet) országonként kiosztotta az atléták 2012-es és 2013-as világbajnokságon nyújtott teljesítményétől függően az úgynevezett kvótákat. A kvóták alapján meghatározták a váltóversenyeken való részvételre engedélyezett csapatok teljes számát - 55 fő (28 férfi és 27 nő). De közülük csak 23-an mentek a váltó elejére (13. és 10.).

Az olimpia történetében először Szocsi egy vegyes váltónak is otthont adott. A futamot a norvég válogatott nyerte, amelyre Tura Berger, Tiril Eckhoff, Ole Einar Bjoerndalen és Emil Hegle Svendsen futott.

Ugyanakkor az IBU megnevezte az egyes országok olimpiai sportolóinak számát is. A maximális 12 fős kvótát, köztük hat nőt és hat férfit csak a három legerősebb biatlonhatalom - Oroszország, Németország és Norvégia - kapta meg. Sőt, az oroszok, akik sikertelenül rendezték meg a 2012-es vb-t Ruhpoldingban, ahol csak két bronzérmet nyertek, megtartották a lehetőséget, hogy teljes erőből, nem nehézség nélkül induljanak. De Ukrajna, amely 11 embert jelentett be és 10 sportolót hozott Szocsiba Fehéroroszországból, Kazahsztánból, Lengyelországból, az USA-ból és Franciaországból, ezt nem sikerült.

A két résztvevő minimális kvótája olyan országokba került, amelyek soha nem nyertek semmit, de általában szilárdan a biatlon világhátvédjében vannak. Köztük volt például Ausztrália, Andorra, Nagy-Britannia, Dél-Korea és még Brazília is. Egyébként a biatlon torna egyetlen braziljának, aki Szocsiban háromszor indult, Jacqueline Mourao legjobb helye a 65. lett.

Az ausztrál csapat két biatlonistájának egyike Tyumen régió őshonos volt, az orosz ifjúsági bajnokság és a 2010-es olimpia résztvevője, Alekszej Almukov, aki hét éves kora óta a Zöld Kontinensen él.

A székház döntése

A második szakaszt, amelyen a személyes szoci olimpiai utak sorsa eldőlt, az IBU adta a nemzeti biatlonszervezeteknek. Oroszországban a nemzeti csapat összetételét az SBR (Orosz Biatlon Unió), pontosabban olimpiai központja alkotta. A kiválasztási kritériumok azok az eredmények voltak, amelyeket a sportolók mutattak be a 2013. évi csehországi világbajnokságon, valamint az olimpia előtti világkupa és IBU-kupa utolsó szakaszain. Az a döntés, hogy egy adott biatlonistát felvesznek a pályázatba, a székház összes tagjának többségi szavazatával született, és egyenlőség esetén annak elnöke, Maigurov Viktor véleménye volt a döntő.

12 fő és két cserejátékos nyerte meg a téli biatlont Szocsi déli részén. A férfi csapatban Alekszej Volkov, Evgeny Garanichev, Alexander Loginov, Dmitry Malyshko, Evgeny Ustyugov, Anton Shipulin és tartalék Timofey Lapshin szerepel. A nők pályázatába kezdetben bekerült a tartalékban maradt Olga Vilukhina, Ekaterina Glazyrina, Olga Zaitseva, Yana Romanova, Irina Starykh, Jekatyerina Shumilova és Galina Nechkasova. De miután Starykhot nem sokkal az első hivatalos kezdés előtt kizárták, miután a testben doppingnyomokat talált, Olga Podchufarova az ifjúsági csapatból megkapta a helyét a csapatban.

A második szakasz némileg másképp zajlott le más országokban. Tehát Franciaországban és Ukrajnában az olimpiai csapat szinte az országban elérhető összes biatlonistát tartalmazta, beleértve a testvéreket, Martin és Simon Fourcadot, valamint a nővéreket Valya és Vita Semerenko. Norvégiában az a kritérium, hogy egy olyan sportoló, aki nem az elit csoportba tartozik, bekerüljön a világbajnokság első hat helyébe. Szocsi előestéjén azonban a vélemény nemcsak a válogatott edzői, hanem az Olimpiatoppeni, az Olimpiai Bizottság speciális részlegének, amely a nemzeti csapat vezetőinek képzését irányította, tisztviselői is meghatározóak voltak. A 2014-es alakulatot alkotó Német Olimpiai Bizottság azonnal kijelentette, hogy a biatlonisták sporteredményei mellett az életkorukat is figyelembe veszi. És kiderült, hogy egyáltalán nem szójáték. Egy fiatal csapat valóban Oroszországba ment, csak két ezüstérmet nyert, de remek kilátásokkal.

Németország az egyetlen ország, ahol az olimpiai csapat összetételének kialakításakor a sportolók teljesítményét nemcsak a klasszikus téli biatlonban, hanem a nyáron is figyelembe veszik. Mások számára a nyári biatlon edzésnek számít.

Olimpiai talapzat

Összesen tizenegy díjcsomagot sorsoltak ki a Laura versenyeken, amelyek online közvetítése önmagában nézők millióit vonzotta a világ minden tájáról. Végül a norvég válogatott bizonyult a leginkább felkészültnek a szocsi pályára, hat érmet nyert - három aranyat, egy ezüstöt és két bronzot. A játékok "érem" hőseinek babérjain a kétszeres szocsi bajnok Ole Einar Bjoerndalen mellett, aki új rekordot állított fel az elnyert olimpiai érmek számában - 13, csapattársai Emil Hegle Svendsen és Tura osztották meg Berger.

Fehéroroszország válogatottjai, élén a háromszoros bajnok Daria Domracheva (3, 0, 1), Franciaországgal, ahol Martin Fourcade kétszeres aranyérmes lett (2, 1, 1), és Oroszország (1, 2, 1), négy-négy érmet nyert. Az orosz válogatottban aranyat nyert a Volkov, Usztjugov, Malyshko és Shipulin alkotta férfi váltó kvartett. Vilukhina két ezüstérmet nyert - egyéni versenyben és a váltóban, ahol Zaitseva, Romanova és Shumilova is feljutott vele a dobogó második fokára. A bronz Garanichev lett. Három ezüst- és két bronzérmet vitt haza a cseh válogatott.