Hogyan Teljesít Maria Sharapova A 2012-es Roland Garroson

Videó: Hogyan Teljesít Maria Sharapova A 2012-es Roland Garroson

Videó: Maria Sharapova Press Conference after 3rd round match in Roland Garros 2012 2024, Április

Az általában Roland Garros-tornának nevezett French Open játékainak kezdete előtt Maria Sharapova a világ legjobb hivatásos teniszezőinek rangsorában a második helyen végzett. Idén az orosz sportoló már két tornát nyert alacsonyabb rangon, és most mind a szurkolók, mind az ellenfelek sokat várnak tőle. Sőt, kétszer, beleértve a tavalyi évet is, Maria bejutott a Roland Garros elődöntőjébe.

Hogyan teljesít Maria Sharapova a Roland Garros 2012 rendezvényen?

Idén Maria Sharapova a magas besorolásának köszönhetően a második volt a "magvas" teniszezők listáján, így előzetes kvalifikációs játékok nélkül kezdte a tornát. Első körben az orosz nő, bár Miamiban él, találkozott a román Alexandra Cadantu-val. A világ második ütőjének előnye elsöprő volt - Sharapova egyetlen szettet sem veszített el, az elsőre csak 23 percet, a másodikra 25 percet töltött.

Maria a japán Ayumi Moritával játszotta a francia nyílt bajnokság második fordulóját. És ez a valamivel erősebb teniszezővel, Sharapovával rendezett találkozó remekül nyert - mindkét szett 6: 1-es eredménnyel zárult. Ez a győzelem mindössze 10 perccel tartott többet, mint az előző.

A harmadik fordulóban az orosz nő találkozott Shuai Peng kínai teniszezővel, akit karrierje során már egyszer elveszített. Ez az első a Roland Garros kiemelt résztvevői közül, akivel sportolónkat összehozták a verseny rácsán. Sharapova szerint elég jól ismeri a kínai nő erősségeit, különösen az ütések erejét hangsúlyozva. Ezért Maria agresszív játékstílusra támaszkodott, nagy tempóban. A tervet tökéletesen megvalósították - Peng Shuai csak három játszmát tudott vállalni két szettben - 6: 2 és 6: 1.

A bajnokság következő fordulójában Sharapova a cseh teniszezővel, Klara Zakopalovával találkozik. Ez a húszéves fiatal jelenleg a 42. helyet foglalja el a világranglistán, és soha nem lépte túl a francia nyílt tenisz második fordulóját. Kifejező vezetéknevére azonban ebben az évben két orosz nő fog emlékezni - a második fordulóban Maria Kirilenkót, a harmadikban pedig Anastasia Pavlyuchenkovát verte ki a tornáról. Sharapova nemrég - májusban - megvert egy cseh teniszezőt egy madridi versenyen. Maria megjegyzi, hogy ellenfele most kiváló formában van, és nagyon nehéz labdákat húz elő. Az orosz nő agresszív játékot, valamint a harmadik forduló találkozóját tervezi.