Hogy áll A Roland Garros?

Videó: Hogy áll A Roland Garros?

Videó: Rafael Nadal vs Novak Djokovic - Semifinal Highlights | Roland-Garros 2021 2024, Március

A Roland Garros egyike a legmagasabb kategóriába sorolt négy éves tornának, amelyeken teniszezők gyűlnek össze, akiknek nevét a világ legjobb ütőinek rangsorának legfelső soraiban kell keresni. Idén már 111 alkalommal került megrendezésre, és május 27-től június 10-ig tart. Ugyanakkor külön versenyek vannak férfiak és nők számára egyesben és párosban, valamint vegyes párosok versenye.

Hogy áll a Roland Garros?

Férfi egyesben a French Open bejutott a negyeddöntőbe. A versenyrácson a legkönnyebben a verseny tavalyi győztese - argentin Rafael Nadal nyer. Négy mérkőzésen egyetlen szettet sem adott ellenfeleinek. A legutóbbi találkozón Rafael nem bánt barátságosan honfitársával - Juan Monacót 6: 2, 6: 0 és 6: 0 pontszámmal teljesen legyőzték. A következő áldozat nyilvánvalóan a spanyol Nicholas Almagro lesz - Nadal nagyon hatalmasnak tűnik ezen a tornán. Az utóbbi években állandó riválisa, a svájci Roger Federer is bejutott a nyolcaddöntőbe, bár sokkal több időt töltött minden mérkőzésen. Ez a kettő foglalta el a második és a harmadik sort a "magvas" teniszezők listáján, az első Novak Djokovic volt. Szakértői jósolják Nadal riválisának az utolsó meccsen, és a szerb eddig igazolja az ilyen értékeléseket, három mérkőzésen minden riválisát megverte. Jaj, a verseny orosz teniszezői közül az utolsó, Mihail Youzsny kiesett a harmadik fordulóban.

A női torna negyeddöntőjében ott van az egyik teniszezőnk - Maria Sharapova eljutott erre a szakaszra, először szettet veszített ellenfelének. De bosszút állt Anastasia Pavlyuchenkova és Maria Kirilenko, e szomorú események tettese, Klara Zakopalova, a cseh köztársaság távozása miatt. A következő mérkőzésen az észt Kaya Kanepi vár rá. A Roland Garros női részének meglepetései között fel lehet tüntetni a Williams nővérek első két fordulójában elért vereséget, valamint a verseny ezen szakaszában az egyetlen nem ismert teniszező, Jaroszlava Švedova negyeddöntőbe jutását. Jaroszlava Kazahsztán helyett áll, de kettős állampolgársággal rendelkezik, Moszkvában él, ezért okunk van arra, hogy örüljünk és szurkoljunk honfitársunknak. Most a cseh Petra Kvitovával kell játszania.

Jaroszlava Švedova a női párosban is fellép, ahol párja az amerikai Vanya King. Ennek a párnak mérkőzése lesz az elődöntőbe jutásért, az összorosz Maria Kirilenko - Nadezhda Petrova párossal.