Wimbledon 2013: Ki Nyer?

Videó: Wimbledon 2013: Ki Nyer?

Videó: Марион Бартоли выигрывает Уимблдон-2013: лучшие моменты против Сабины Лисицки 2024, Április

A 2013-as wimbledoni torna nagyon izgalmasnak ígérkezik. A regnáló bajnok Roger Federer és Serena Williams vitathatatlanul a legjobb játékos a füvön. A legesélyesebb ellenfelek: Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Maria Sharapova és Victoria Azarenka.

Wimbledon 2013: Ki nyer?

Djokovic nyerte az ausztráliai Grand Slam tornát ebben a szezonban - sorozatban harmadszor. Az idény eleje óta nem vált el az első számú besorolástól, bár több nagy tornát is kihagyott. Néhány hete azonban a legfontosabb küzdelemben veszített - a Roland Garros Kupa döntőjében örök riválisának, Nadalnak.

Rafael Nadal az Australian Open után kezdte a szezont, azóta alig veszített. Ebben a szezonban 9 döntőt játszott, és ebből hetet megnyert, köztük Franciaországban. Valószínűleg remek formában van, és kétségkívül jó kedvvel annyi győzelem után. Tavaly Wimbledonban repült a második körben, így valószínűleg vissza akar nyerni.

Ez nem a legjobb szezon Roger Federer számára. A szezon agyagos része azonban, ahol korábban Djokovicnál és Nadalnál alulmaradt, lemaradt. A londoni torna előestéjén Roger már megszerezte első címét ebben a szezonban. Hétszer nyerte meg Wimbledont, így a nehéz szezon ellenére ő a legesélyesebb esélyes a győzelemre.

Andy Murray több hónapja gyógyult sérüléséből, így még nem világos, hogy mit várhatunk ettől a tapasztalt teniszezőtől. Június közepén azonban már megnyerte a Queens Club tornát, és reménykedhetünk abban, hogy fájdalmatlanul tud majd játszani a wimbledoni pályán. Érdemes felidézni, hogy Murray volt Federer vetélytársa a tavalyi döntőben.

Most térjünk át a hölgyekre. A bajnokság ezen felében az amerikai Serena Williams a legesélyesebb esélyes a győzelemre - tavaly itt nyert, ő a világ első ütője a nők között, ebben a szezonban 6 tornát nyert meg, és 31 között senkitől sem veszített. mérkőzések egymás után. Meg tudja akadályozni valaki, hogy Serena a legjobb teniszét játssza?

Maria Sharapova a besorolás harmadik száma, de Serenát legutóbb 2004-ben győzte le. A második kiemeltként Victoria Azarenko megnyerte az ausztrál nyílt bajnokságot és a dohai tornát, majd sérülés miatt több tornát is kihagyott, de már teljesen felépült. Maria-val ellentétben ebben a szezonban már legyőzte Serena Williamst - a dohai bajnokság döntőjében. Ne felejtsük el azt sem, és a nyolcadik kiemelt Petra Kvitovát, aki 2 évvel ezelőtt Wimbledon bajnoka volt.