Mennyibe Kerül A 2013-as Universiade érem

Tartalomjegyzék:

Videó: Mennyibe Kerül A 2013-as Universiade érem

Videó: Ռ-Էվոլյուցիա 05.05.2013-Թողարկում 21 / R-Evolution 2024, Április

A kazani Universiadén történt leghangosabb esemény az érmekhez kapcsolódott. Egyszerre két sportoló - az orosz bajnok Azamat Laipanov és a kínai bronzérmes Tian Qin - dobta el díját, megtörve őket. Bár a szervezők gyorsan hoztak egyenértékű másolatokat, a maradék, mint mondják, megmaradt. Végül is Laipanov és Tian Qin nem csak érmeket bontottak meg, hanem az Universiade költségvetésének egy részét, a 9038 rubelt kettőért.

Egy három éremkészlet 13 687 rubelbe került a kincstárnak

Hány ország van a világon?

Sok rekordadatot rögzítettek a kazanyi játékokon. Például a résztvevők száma, a sportprogramok típusai és a bennük játszott érmek alapján.

A torna statisztikája szerint 162 ország 117 117 sportolója vett részt rajta. És 27 típusban 351 kitűnő teljesítményért járó éremkészlet végül 70 közülük került. Pontosabban, ezek a sportolók 1218 érmet nyertek angol felirattal "You are the world" a 3014 előkészítettből. Ebből 353 arany, 351 ezüst és 514 bronz.

aranytartalék

Azoknak a sportolóknak járó érmek, akik sajnos véletlenül összetörték őket, egészen elfogadható drágának nevezni őket. Szentpéterváron nemcsak egy meglehetősen drága réz- és nikkelötvözetből öntötték őket, hanem mindegyiket hat gramm arannyal, ezüsttel vagy bronzzal borították. Tehát az egyes, szinte kézzel készített díjak költségei valóban elég magasnak bizonyultak.

Vlagyimir Leonov, a Játékok Végrehajtó Igazgatóságának vezetője 228 milliárd rubel összköltséget nevezett meg. Ez 72 milliárddal több lett, mint azt korábban a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség elnöke, Claude-Louis Gallien bejelentette.

Egyébként a "Mennyibe kerülhet?" Kérdésre. szakértők válaszoltak a legközelebbi rubelre. Ezek szerint egy aranyérem a szervezőbizottságnak 5793 rubelbe, egy ezüst - 4649 rubelbe és egy bronz - 3245 rubelbe került. Kíváncsi lennék, milyen egy talapzaton állni, csaknem hatezren a nyakadban?

És nemcsak érem

Mint tudják, a szakember által a stadionban elnyert érem összköltsége (és az Universiadén meglehetősen sok profi sportoló-hallgató volt, főleg orosz), egészen lehetséges, hogy bónuszt is belefoglaljunk. Pontosabban azok a pénzbeli és egyéb jutalmak, amelyek a bajnokság vége után elkezdik önteni a bajnokot és a többi győztest.

És nehéz megmondani, hogy ugyanazon diákversenyeken hány nyertes kapott ilyen kellemes bónuszokat. Végül is ez magában foglalja a díjakat is a régióból és a városból, ahol az atléta él, a sporttársaságtól és a klubtól, amelyért áll, a szponzoroktól és egyszerűen befolyásos emberektől, akik szeretik a széles gesztusokat és az úgynevezett PR-t.

Az Universiade-díjak nagy részét - hatot - Vlagyimir Morozov orosz úszó nyerte el. Közülük négyen aranynak bizonyultak. Két orosz négy aranyérmet nyert - Julia Efimova úszó és Margarita Mamun tornász.

Például a kazanyi sikeres rajtok és célokért az orosz bajnok, ugyanaz az Azamat Laipanov nemcsak aranyérmet, hanem csak az ország költségvetéséből származó 168 ezer rubelt is megillette. A második helyért az oroszokat 84 ezerrel jutalmazták. A harmadikért - 50 ezer. Körülbelül ugyanannyi pénzt tett hozzá Tatarstan vezetése, amelyet Laipanov birkózó képvisel. A nyeremény teljes összege elérte az 500 ezer rubelt. Röviden: az érmek valóban aranyat értek!