Mi A Gagarin Kupa

Videó: Mi A Gagarin Kupa

Videó: Misha Xramovi - Мы подарим 2024, Lehet

A csapatsport világában sok trófeát találhatunk. Néhány kupának már régóta gazdag története van, és az egyes sportágak rajongói érdeklődése miatt az egész világon ismertek. Van azonban egy olyan trófea, amelyet csak néhány évig kaptak a győztes csapat, de ugyanakkor már a világ sporttörténelmének egyik legmegtisztelőbbnek számít. Ez a Gagarin Kupa.

Mi a Gagarin Kupa

A Gagarin Kupa nemcsak Oroszországban, hanem Európában is a legrangosabb jégkorong-trófea. Ezt a kupát Oroszországban kezdték játszani a 2008-2009-es szezonban. A trófeát a KHL (Continental Hockey League) bajnokság győztese kapja. A kupát az ország és az egész bolygó első űrhajósának - Jurij Gagarin - tiszteletére nevezték el. A KHL nyugati és keleti konferenciáinak 8 csapata vesz részt a trófeák sorsolásán. A kupa kihívás, így a győztes csapat bármely játékosa elhozhatja azt a városába.

Maga a serleg Gagarin képével van bevésve egy űrruhában. Ezüstből készül, súlya 19 kg, térfogata 12 liter. Minden győztes hokis, beleértve az edzői stábot, a masszőröket, az orvosokat, lehetőséget kap arra, hogy megérintse ezt a trófeát és a feje fölé emelje.

A rájátszást megnyerő csapatok nevei a kupa köré vannak vésve. Az állvány alján a KHL emblémája látható.

Az első kupát a kazanyi "Ak Bars" klub nyerte, amely a döntős sorozatban felülmúlta a Jaroszlavl "Lokomotiv" -t. 2014-ben a cseh Lev bejutott a Gagarin Kupa döntőjébe, de a Magnitogorsk Metallurgtól szenvedett vereséget.

A Gagarin Kupa népszerűsége évről évre növekszik. Ezt megerősítik a KHL elmúlt évadokból származó éves kiadásai. Számos európai hokicsapat hajlandó csatlakozni a KHL-hez annak érdekében, hogy megpróbálja megszerezni a legrangosabb trófeát - a Gagarin-kupát.