Melyik Csapat Nyerte A 2014-es Stanley Kupát

Videó: Melyik Csapat Nyerte A 2014-es Stanley Kupát

Videó: X-Faktor Csobot Adél 2024, Lehet

A Stanley Kupa elnyerése a hokicsapat legrangosabb eredménye egy NHL-tornán. Az év során a csapatok a legjobb helyezésért küzdenek, a legjobb klubok bejutnak a rájátszásba, ahol a világ legrangosabb jégkorongligájának győztese kerül meghatározásra.

Melyik csapat nyerte a 2014-es Stanley Kupát

2014-ben a Los Angeles Kings csapata elnyerte a rangos díjat. Meg kell jegyezni, hogy ez a trófea a klub történetében csak másodszor állt a Los Angeles-i uralkodók rendelkezésére. Meg kell azonban jegyezni, hogy a Stanley Kupát először csak néhány évvel ezelőtt - 2012-ben - nyerték el a "királyok".

A Stanley Kupa megszerzéséhez a hokisoknak viszonylag kevés időre volt szükségük a bajnokság utolsó részében. Emlékezzünk arra, hogy a rájátszás minden szakaszában a csapatnak négyszer kell legyőznie az ellenfelet, vagyis a leghosszabb sorozat hét küzdelem, de a Los Angeles Kings mindössze öt mérkőzésen legyőzte a New York Rangerst a torna döntőjében, csak egyszer veszít el riválisokat. A Stanley Kupa döntősorozatának végeredménye 4 - 1 a „királyok” javára.

Az utolsó ötödik mérkőzésen a „királyok” jégükön fogadták a „rangereket”. A hazai aréna előnyét azonban nem befolyásolta jelentősen. A játék nagyon makacs volt, és a második hosszabbítás következett.

Az eredményt Alec Martinez határozta meg, akinek csak a második hosszabbításban sikerült felborítania a Rangers kapusát. A pontszerzést a „királyok” nyitották meg, a második időszakban a „Rangers” pár góllal megszerezte a vezetést, a harmadik harmadban pedig a Los Angeles-i játékosoknak sikerült hosszabbításba helyezniük a küzdelmet. A gólokat Justin Williams, Marian Gaborik és Alec Martinez szerezte a Kingsnél. Chris Crider és Brian Boyle gólt szerzett a Rangers ellen.

A győztes csapatban van egy orosz hokis. A védő, Vjacseszlav Voinov karrierje során másodszor nyerte el a Stanley Kupát.