Hogyan Játszott Az Orosz Válogatott Algériával A Brazíliai Vb-n

Videó: Hogyan Játszott Az Orosz Válogatott Algériával A Brazíliai Vb-n

Videó: Az orosz vallásfilozófia és A Mester és Margarita (bővítve) - Русская философия и Мастер и Маргарита 2024, Április

Az orosz futball sok rajongója számára a brazíliai vb döntő mérkőzése az orosz és algériai csapat mérkőzése volt. A találkozóra Curitiba városában került sor június 26-án. Capello válogatottjának győzelemre volt szüksége a rájátszásban való továbbjutáshoz.

Porajenie_Rossii_

Az orosz és algériai játék jó hírekkel kezdődött az orosz rajongók számára. Már a 6. percben, Kombarov csodálatos beadása után a bal szélről Kokorin fejével az afrikai kapu első kilencébe küldte a labdát. A cél nagyon szépnek bizonyult.

A gól után az oroszok megpróbálták jobban kontrollálni a labdát, de ez nem vezetett veszélyes pillanatokhoz. Az első félidő második fele már az afrikaiak enyhe előnyével telt el. Főleg Algéria játékosai az oroszok kapujában próbáltak veszélyt korbácsolni a beállított darabok után. Feltűnő lett, hogy az oroszok újra és újra veszítettek lógolyókat. Az afrikaiak kétszer is veszélyesen beverték a fejüket az ellenfél kapujába. Először Akinfejev szerezte meg a labdát, a második kísérletben az afrikai játékos elmulasztotta a célt. Ezek mind veszélyes felhívások voltak az oroszok számára.

Az orosz csapat támadójátéka az első félidőben nem jött össze. A célon kívül semmi sem emlékszik. A találkozó első felének vége felé mindkét csapat sokat marakodott, egyértelmű volt, hogy egyes pillanatokban a játékosokból hiányzik az ügyesség. Ezért a nézők nagyon kevés veszélyes támadást láttak.

A találkozó első fele az oroszok minimális 1 - 0 előnyével zárult, ami nem unatkozhatott a szurkolók kissé unalmas játékkal.

A második félidő az oroszok támadásaival kezdődött. Szamedovnak csodálatos esélye volt, de az orosz válogatott középpályása nem tudta legyőzni a kapust. Akkor az orosz szurkolók nem akarták elhinni, hogy ez a támadás lesz az utolsó veszélyes veszély az algériaiak kapujára.

Az afrikai játékosok a találkozó második felében a tizenhatos területére tett lótáplálásokkal próbáltak veszélyt teremteni az oroszok kapujában, végül ez eredményt hozott. A következő mérce után az adogatás az oroszok büntetőterületére került. Akinfejev a kijáratnál nem érte el a labdát, és Iszlám Slimani gonosz zseni lett Oroszország számára. Az afrikaiak kiegyenlítették az eredményt. Az 1 - 1-es döntetlen már az afrikaiaknak kedvezett, és ez az eredmény hazahozhatja az oroszokat. A gólt a mérkőzés 60. percében rögzítették.

Az oroszoknak még fél óra volt hátra a győztes gól megszerzéséhez, ami az orosz csapatot a torna rájátszási szakaszába vezetheti. Az oroszok azonban nem hoztak létre egyetlen rendkívül veszélyes támadást. Csak Kerzhakov rúgását idézhetjük fel, de az afrikai kapus minden nehézség nélkül parírozta a labdát.

Algéria az egész csapattal megvédte a mérkőzés utolsó 30 percét, több védelmi vonalat építve. Az orosz játékosok újra és újra nem tudtak eljutni az algériaiak büntetőterületére. Nagyon kevés volt a kapura lövés. Mindez előre meghatározta a találkozó végeredményét.

A mérkőzés fő játékvezetőjének utolsó sípja 1 - 1-et jegyzett. Ez az eredmény újabb kudarcot jelentett az orosz csapat számára a nagyobb tornákon, mert most az orosz válogatott hazamegy.

Sajnos ismét meg kell állapítanunk, hogy az orosz futballisták nem tudtak jó játékmenetet felmutatni a nagyobb európai és világversenyeken. Sok futballszakértő egybehangzóan kijelenti, hogy Oroszország ismét nem teljesítette az elvárásokat, bár a semleges szurkolók ellenkezhetnek, mert az oroszok játéka pontosan az ő szintjük volt. Capello csapata már maga is elért sikert, miután belépett a bajnokságba. Jelenleg az oroszok számára ez a lehetőségek magassága.