Videó: Melyik Válogatott Játszik A 2014-es Brazíliai FIFA-világbajnokságon A 3. Helyért Járó Mérkőzésen

Videó: #63 V1 Brazil - Italy (Third place match) 2014 FIFA World Cup 2024, Lehet

Július 12-én Brazília fővárosában meghatározzák a FIFA 2014-es világkupájának első érmeseit. A dél-amerikai és az európai csapatoknak jogot nyertek a bronzmérkőzésen való részvételre.

Melyik válogatott játszik a 2014-es brazíliai FIFA-világbajnokságon a 3. helyért járó mérkőzésen

A világbajnokság teljes házigazdája (Brazília) nem számíthatott arra, hogy kedvenceiket ennyire brutálisan megverik a németek az elődöntőben. A brazil csapat 2002 óta meghiúsult az egyik legfontosabb mérkőzésén. A bolygó labdarúgó elődöntőjében Németország 7 - 1-re verte Brazíliát. Ez a vereség volt a brazilok számára a legmegsemmisítőbb történelmük során, és az összes világbajnokság rájátszásában a legnagyobb. Ez a helyzet előre meghatározta, hogy a brazilok csak a harmadik helyért vívott mérkőzésen lépnek pályára hazájuk fővárosában. Silva kapitány újból megjelenik a pályán, a sárga lapok mellszobora miatt kihagyta az elődöntő mérkőzését. Ez azonban aligha okoz nagy brazil örömet. A szurkolók közül kevesen akarták a brazilokat csak a vigasztaló döntőben látni.

A vb házigazdáinak riválisa Hollandia európai csapata lesz. A hollandok elvesztették elődöntőjük meccsét. Az európaiak azonban csak a tizenegyespárbajban vesztettek Argentínától. Érdemes megjegyezni, hogy a Brazília - Németország mérkőzésen több gól született, mint a második elődöntőben, még a büntetőt is figyelembe véve. A Hollandia – Argentína elődöntő elhalványult 120 perce gól nélküli döntetlennel zárult, míg az argentinok győzelmet ünnepeltek a tizenegyespárbajban - 4 - 2. Így Brazília és Hollandia válogatottjai összefognak a harmadik helyért vívott mérkőzésen..

Nehéz arról beszélni, hogy ki a kedvenc a találkozón. Leggyakrabban azt emlegetik, hogy az a csapat nyer, akinek a legnagyobb szüksége van. Talán Brazíliának csak valahogy rehabilitálnia kell magát a rajongók és az egész ország előtt, másrészt a braziloknak nem biztos, hogy mindegy, milyen helyet foglalnak el, mert az első kivételével minden kudarc. Hollandia megismételheti a legutóbbi bajnokság sikerét - ismét bekerülhet a bajnokság érmesei közé (négy évvel ezelőtt az európaiak csak a döntőben veszítettek). Az érzelmi erők kérdése azonban továbbra is nyitott.