2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Kolumbia - Elefántcsontpart Játék

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Kolumbia - Elefántcsontpart Játék

Videó: 2014 FIFA World Cup Brazil - Colombia vs Ivory Coast - [HD FULL Gameplay] 2024, Április

Június 19-én, a nagy brazil csatár, Garrinchi tiszteletére rendezett stadionban került sor a C csoport második fordulójának mérkőzésére a FIFA Világkupán. Kolumbia és Elefántcsontpart válogatottjai Brazília fővárosában találkoztak. Mindkét csapat az első mérkőzéseken győzelmet aratott, így személyes ellentétük nagyon érdekes és fontos volt a C csoport helyeinek végső elosztása szempontjából.

2014-es FIFA-világbajnokság: milyen volt a Kolumbia - Elefántcsontpart játék

A kolumbiai válogatott és az Elefántcsontpart közötti játék nyugodtan és kimérten kezdődött. A mérkőzés fontossága és jelentősége mindkét válogatott akcióiban érezhető volt. Éppen ezért az első félidőben a csapatok nem fedték fel magukat, és a pályán alapvetően a küzdelem uralkodott. Az igazi csata a labdáért a mezőny minden részében zajlott, mindkét csapat kreatív játékosa számára nagyon nehéz volt gólhelyzeteket kialakítani. A kolumbiaiaknak azonban volt egy nagyon veszélyes támadása. De a legelőnyösebb helyzetből származó kolumbiai játékos nem tudott célba jutni. Az afrikaiak a saját kapujuk szemével próbáltak támadni. A nézők több nagy távolságú sztrájkot láttak az elefántcsontpartiak részéről.

Az első félidő teljes felelősségét érezte az eredményért, ami nyomást gyakorolt a játékosokra. Talán ezért ért véget a találkozó első fele gól nélküli döntetlennel.

A második félidőben a játék sokkal szórakoztatóbbá vált. Először az afrikaiakat a kapufán mentették meg Kolumbia egyik támadása után. Ez volt az elefántcsontpartiak első ébresztése.

A 64. percben megtörtént az első labda. A dél-amerikaiak sarkot vettek a bal szélről. James Rodriguez a büntetőterületre reagált, aki elküldte a fejét, és az első labdát az afrikaiak kapujába küldte. A kolumbiai válogatott 1 - 0. A gól után a közönség a dél-amerikaiak már hagyományos érdekes táncait látta a kapott gól tiszteletére.

A 70. percben Kolumbia nagyon gyors kontrát kapott, amely az elefántcsontpartiak újabb góljával ért véget. Juan Quintero randevúzni ment az afrikai kapussal, és nyugodtan küldte a labdát a kapus mellett a kapuba. A 2 - 0 az eredmény: sok nézőnek az volt az érzése, hogy Kolumbia higgadtan hozza a győzelmet. Ez azonban nem így alakult.

A találkozó cselszövéseit Gervinho újjáélesztette, aki 73. percben ragyogó szólópasszt adott a szélről, amelyet a közeli sarokba helyezett csapás koronázott meg. Az elefántcsontpartiak egy gólt szereztek, ezzel 2 - 1 az állás a dél-amerikaiak javára.

Az afrikaiak az utolsó perceket támadásban töltötték, de a második gólt nem sikerült megszerezni. A kolumbiai válogatott megpróbált élesen ellentámadni, és majdnem megszerezte a harmadik gólt is. A dél-amerikai játékos középpályás rúgását a kapus elhárította. A ravasz kolumbiai megpróbálta eldobni a kapust, de elég kevés volt.

A 2 - 1-es végeredmény Kolumbia győzelmét jelzi, és a dél-amerikaiak két forduló után egyértelmű első helyre kerülnek a C-csoportban.