2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Honduras - Svájc

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Honduras - Svájc

Videó: 2014 FIFA World Cup - Story of Qualifying Gameplay [ HD ] 2024, Lehet

Június 25-én, a brazil Manaus városában a svájci válogatott a csoportkör utolsó mérkőzését játszotta a brazíliai FIFA világkupán. Az európaiak riválisa a hondurasi csapat volt, amelynek már nem volt esélye folytatni a küzdelmet a torna döntő szakaszában.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszották a játékot Honduras - Svájc

A svájciaknak győzelemre volt szükségük. Az európaiak ugyanakkor abban reménykedtek, hogy az ecuadori csapat nem veri meg Franciaországot párhuzamos mérkőzésen. A svájci játékosok nagyon aktívan kezdték a mérkőzést. Már az első percekben elkezdődtek a pillanatok, hogy a hondurasi játékosok gólt szerezzenek. Már a 6. percben elképesztően szép labdát szerez a svájci csatár, Shaqiri. Djerdan átlagos távolságból ütő csapást mért az ellenfél kapujának kilencébe. A svájciak megszerezték a vezetést 1 - 0.

Ezt követően az európaiak nem lassítottak. Tovább folytatták az aktív és veszélyes támadásokat. Az eredmény Honduras második gólja lett. A svájciak gyors támadást hajtottak végre, ennek köszönhetően Shaqiri egy az egyben ment a hondurasi kapussal. A csatár könnyedén felülmúlta a kapust, így 2 - 0 az állás az európaiak javára.

A mérkőzés fő játékvezetőjének sípja két góllal szünetre küldte a csapatokat a svájci előnnyel.

A második félidőben a pályán nem változott a kép. A svájciak voltak jobbak, veszélyesebbek támadtak, a birtokban lévő előny az európaiak oldalán állt. Az utolsó szabályszerűség Shakiri harmadik gólja volt a 71. percben. A svájci támadó teljes dicsőségében mutatta meg magát a tornán, mesterhármast adott ki a döntő csoportmeccsen.

Svájc 3 - 0-ra legyőzi Hondurast, hogy a második helyről továbbjuthasson a világkupa rájátszásába. Az európaiak riválisai az 1/8-os döntőben a félelmetes argentinok lesznek.