2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Veszített Spanyolország Chile Ellen

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Veszített Spanyolország Chile Ellen

Videó: ROBIN VAN PERSIE VS SPANYOLORSZÁG VB 2014 2024, Lehet

Június 19-én, a nap második mérkőzésén, Rio de Janeiro híres stadionjában, a "Maracana" -on, sor került a spanyol válogatott döntő mérkőzésére a világbajnokság folytatásának folytatásáért. A jelenlegi világbajnok ellenfelei a hajthatatlan chileiek voltak.

Ispania - Chili_

A bajnokság nyitómeccsét Hollandiától (1 - 5) elbukó spanyol válogatottnak nem volt joga hibázni a chileiekkel folytatott párharcban. A "vörös düh" vezetőedzője számos változtatást hajtott végre a csapat kezdő felállásában. Különösen nem volt hely a híres középpályás, Xavi tövében. A spanyoloknak győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy folytassák a küzdelmet a csoportból való kijutásért.

A mérkőzés veszélyes támadással kezdődött a dél-amerikaiak részéről, de nem volt gyors gól. A spanyolok megrendítő pillanattal válaszoltak, de a kapus megmentette a chilei válogatottat. A találkozó 20. percében a spanyol játékosok, miután elveszítették a labdát a mezőny közepén, gyors ellentámadást kaptak saját kapujukra, amelynek eredménye Eduardo Vargas labdája lett. A chilei válogatott átvette a vezetést, de akkor úgy tűnt, hogy ez nem nyújt semmit a dél-amerikaiak számára.

Néhány perccel később Diego Costa közelről a kapuba lőtt, de a célt elhibázta. És akkor Spanyolország a második gólt a saját hálójába kapta. Az első félidő végén Alexis Sanchez végzett el egy szabadrúgást, de Casillast megmentették. A labda azonban Chile játékosának, Charles Arangisnak pattant, aki egy lábujjától a kapuba lőtt. 44 perc volt a félidőben, és a chileiek megszerezték a vezetést 2 - 0. A találkozó első fele véget ért.

A második játékrészben a spanyolok támadásba siettek. Busquetsnek nagy esélye volt, de sikerült néhány méterről nem ütni a szinte üres kaput. A chileiek viszont a második félidő első felében nem is gondoltak a támadásra, de megőrizték a védelmet. El kell ismerni, hogy a dél-amerikaiak tették. Spanyolország nem alkotott annyit, amennyit rajongói szeretnének.

70 perc elteltével a chileiek ritkán kezdtek ellentámadásba. Az egyikben Mauricio Isla "megölheti" az egész cselszövést. A Juventus játékosa azonban nem tudta teljesíteni a passzt. Isla a labda után becsúszott a felszerelésbe, és a kapu üres szöge fölé lőtt. Ezt követően a spanyolok kínlódva folytatták a támadásokat, távoli lövéseket adtak le, de Chile kapusa, Bravo nem engedte, hogy a labda átlépje a gólvonalat.

A 2 - 0-os végeredmény Chile javára lehetővé teszi a spanyolok számára, hogy elkezdjék csomagolni a táskájukat, és felkészüljenek a hazarepülésre. A dél-amerikaiak felzárkóznak a hollandokhoz, és a harmadik forduló mérkőzésén a B csoport első helyezéséért játszanak. Eddig Chile és Hollandia egyenként 6 pontot kapott.