2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Nigéria - Argentína

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Nigéria - Argentína

Videó: EA 2014 FIFA World Cup Argentina Vs Nigeria - FIFAALLSTARS.COM 2024, Lehet

Június 25-én, Porto Alegre városában került sor az argentin válogatott utolsó mérkőzésére a világbajnokság csoportkörében. Az argentinok utolsó riválisa az F négyesben Nigéria válogatottja volt.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszották a játékot Nigéria - Argentína

Nigéria és Argentína mérkőzése az egyik leglátványosabb lett a világbajnokságon. A csapatok azonnal elkezdték megmutatni támadási lehetőségeiket. Három perccel a kezdő sípszó után Lionel Messi nyitotta a gólt. A nigériaiak azonban már a 4. percben megfelelően válaszoltak. Musa a dél-amerikaiak góljával számolt. Így a találkozó 4. percére már egyenlő volt az állás - 1 - 1.

Ezt követően mindkét csapat élesen támadni próbált. Az argentin válogatott előnyben volt a labda birtokában, támadásaikat pozícionálták. A nigériaiak éles kontrákkal próbálták megfenyegetni az ellenfelet. A nézők azonban az első félidő utolsó perceiben nem láttak gólt. De a sűrített idő alatt Messi duplát szerzett, okosan elvégezve a szabadrúgást. Az afrikai kapus tehetetlen volt - a labda a meccsen másodszor került Nigéria kapujába. A szünetre Argentína előnyével 2 - 1-re távoztak a csapatok.

A szünet után a csapatok ismét gyors gólokat cseréltek. Először Musa szerezte meg dupláját a meccsen. A középen álló nigériaiak széttépték a dél-amerikai védelmet, amely ezen a meccsen nem a legjobban járt el. Musa a 47. percben kiegyenlíti az állást. A 2 - 2 számok világítani fognak a táblán.

Csak néhány perc telik el, és az argentinok szögletből megszerzik a harmadik gólt. Marcos Rojo a találkozó 50. percében ismét 3 - 2-re vezeti Argentínát.

Körülbelül húsz percig a dél-amerikaiak előnyben voltak a labda birtokában, ami veszélyes pillanatokat hozott létre. De a nigériaiak élesen ellentámadtak akár 75 percig is. Musának nagy esélye volt a mesterhármas kiadására, de a csatár nem változtatta meg ezt a pillanatot.

Az utolsó tizenöt perc telt el Nigéria vezetésével. Az afrikai futballisták a dél-amerikaiakat a tizenhatos területére szorították. Az argentinok csak ellentámadást tudtak indítani. A csapatok aktív cselekedetei azonban nem vezettek újabb szerzett gólhoz - Argentína minimális előnyével 3 - 2 lett a játék.

Mindkét csapat továbbjut a torna rájátszási szakaszába. Argentína három meccsen három győzelmet arat és vezeti az F csoportot, Nigéria négy ponttal a második helyen áll. Most a csapatok várják a brazíliai labdarúgó-világbajnokság döntő mérkőzéseinek kezdetét.