2014. évi FIFA-világbajnokság: A Tizenegyedik Játéknap Eredményei

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: A Tizenegyedik Játéknap Eredményei

Videó: A foci VB k története 2024, Lehet

A világbajnokság tizenegyedik játéknapja sokféle érzelmet váltott ki a futballrajongókból. Június 22-én még három bajnoki mérkőzésre került sor a brazil városokban, Rio de Janeiróban, Porto Alegre-ben és Manausban. A rajongók Oroszország, Belgium, Algéria, Dél-Korea, Portugália és az Egyesült Államok meccseit tekinthették meg.

2014-es FIFA-világbajnokság: a tizenegyedik játéknap eredményei

Az orosz szurkolók napjának fő árboca az orosz és belga válogatottak találkozója volt. Rio de Janeiróban az orosz futballisták megpróbáltak szembeszállni a belga csapattal. A végeredmény önmagáért beszél. Az oroszok veszítettek. Úgy tűnik, hogy a Lost minimális - 0 - 1, de Capello töltéseinek teljesítménye enyhén szólva is a kívánnivalót hagyja maga után. Az orosz válogatott olyan csapat, amely nem képes felvenni a versenyt nemcsak Európa és a világ vezető válogatottjaival, hanem olyanokkal is, akik nem kapják meg a bajnokság fő favoritjainak címét. A belgák jó, biztos felállást kaptak a tornára, amely könnyedén képes megoldani a csoportból való kilépés problémáit. Az orosz válogatott nem válhat ennek akadályává. A kis pontszám ellenére Belgium sokkal képzettebbnek tűnt, és megérdemelte a munkaerő-győzelmet. Igaz, a gól a találkozó legvégén született. Az oroszoknak nem volt annyi, hogy eléggé ellenállhassanak a belgák támadásainak. A 88. percben Divok Origi még mindig felbosszantotta az orosz futballrajongókat. A belga válogatott garantálta a kiutat a csoportból, de az oroszoknak elméleti esélyeik is vannak a bajnokság folytatásához. Capello csapatának meg kell győznie Algériát, és remélnie kell, hogy a koreaiak nem fogják nagyban verni a belgákat.

A játéknap második mérkőzésén találkoztak a H-csoport oroszjai riválisai, Dél-Korea és Algéria válogatottjai. A meccsen 6 gól született. Sőt, az első három az első félidőben a koreaiak kapujába repült. A találkozó második felében a dél-koreai játékosok visszaszereztek egy gólt, de gyorsan megszerezték a negyedik gólt. Az ázsiaiak azonban megtalálták az erőt a további gólszerzéshez, de ez még a döntetlenhez sem volt elég. A találkozó végeredménye 4 - 2 Algéria javára. Az egész küzdelem a H csoportban még előtt áll.

A játéknap utolsó találkozóján a nézők figyelhették az Egyesült Államok és Portugália összecsapását. A játék nagyon izgalmasnak bizonyult. Az első félidő után a portugálok vezettek 1 - 0. A találkozó második szakaszában az amerikaiak kétszer is betaláltak. A játék a logikus következtetéshez vezetett - az amerikai csapat győzelméhez. A 95. percben azonban az európaiak meg tudtak térni. A mérkőzés végeredménye 2 - 2. Ez a bajnokság második hatékony harci sorsolása. A portugál csapatnak még mindig van esélye a rájátszásba jutásra. Ronaldo csapatának meg kell győznie Ghánát, és remélnie kell, hogy az amerikaiak legyőzik a németeket az utolsó fordulóban. Ugyanakkor a portugáloknak minél több gólt kell szerezniük.