2014-es FIFA-világbajnokság: Az Argentin Válogatott Hogyan Kezdte A Tornát

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Az Argentin Válogatott Hogyan Kezdte A Tornát

Videó: PES 2021 / Япония - Аргентина / Чемпионат Мира 2024, Lehet

Június 15-én, a brazíliai világbajnokságon Argentína válogatottja kezdte meg a küzdelmet. A Rio de Janeiro híres Maracanã stadionjában a dél-amerikaiak az F csoport első mérkőzésén találkoztak a Bosznia és Hercegovina válogatott világbajnokságának debütálóival.

2014. évi FIFA-világbajnokság: az argentin válogatott hogyan kezdte a tornát

A játék az argentinok támadó lendületeivel kezdődött, akik már a 3. percben gyors labdát építettek. Messi a bal szélről beadta a bosnyák büntetőterületet, ahol Sead Kolasinac szerezte saját kapuját. A bosnyákok játékosának lábáról a labda visszahúzódott a kapuba. 1 - 0 állt be Argentínában.

A gól megszerzése után úgy tűnt, hogy a dél-amerikaiak csillagcsapata teljesen "összezúzza" az ellenfelet. A valóságban azonban ez nem történt meg. A bosnyákok nyugodtan tartották a védelmet, nem feledkeztek meg az éles támadásokról. El kell mondani, hogy maguknak a bosnyákoknak is voltak lehetőségeik a külföldi kapuknál, de a debütánsokból elég sok hiányzott.

A második félidő egy olyan időszak volt, amikor az Agrentines tartotta a védelmet. Bosznia és Hercegovina előre futott, hogy megtérüljön, és veszélyes pillanatokat hozott létre. Időnként az volt a benyomásunk, hogy a bosnyákok uralják az argentinokat. Nincs ebben semmi furcsa, mivel a boszniai csapat tehetséges és minőségi játékosokkal rendelkezik.

A bosnyák közeledő lendülete megdöntötte Messit, aki a 65. percben nagyon pontosan lőtt kapura. A labda rikolt a lécről a kapuba. Argentína előnye 2 - 0.

Ezt követően a bosnyákok folytatták támadásaikat. Ennek eredményeként a 85. percben Vedad Ibishevich a büntetőterületre behatoló passz után visszavonta az egyik gólt - 2 -1.

Az utolsó percek nagyon idegesek voltak, de Argentína kitartott és megszerezte az első három pontot a csoportkörben, de a dél-amerikaiak játéka számos kérdést hagyott maga után az utóbbi favoritizmusával kapcsolatban a világbajnokságon. A bosnyákok méltó megalkuvás nélküli csapatnak bizonyultak, készek harcolni bármelyik rivális ellen.