Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: A FIFA-világbajnokság Tizedik Játéknapjának Eredményei

Videó: VILÁGBAJNOK LESZEK! - 1. rész - A csoportkör 2024, Lehet

Június 21-én Brazília adott otthont a második forduló mérkőzéseinek a világbajnokság F és G csoportjában. A torna tizedik játéknapjának részeként Argentína, Irán, Németország, Ghána, Nigéria, valamint Bosznia és Hercegovina csapatai léptek be a brazil városok mezejére. A játéknapot nem különböztette meg a teljesítmény, amelyhez a 2014-es világbajnokság nézői már hozzászoktak, három meccsen mindössze 6 gól született.

2014. évi FIFA-világbajnokság: a FIFA-világbajnokság tizedik játéknapjának eredményei

Argentína és Irán válogatottjai léptek elsőként pályára a tizedik játéknapon belül. Sok szakértő egyszerű győzelmet jósolt a jeles dél-amerikaiak számára, de a valóságban minden kicsit másképp alakult. Argentína válogatottjának nagyon rossz mérkőzése volt. Annak ellenére, hogy már az első félidőben a dél-amerikaiak labdabirtoklása meghaladta a 70% -ot, az iráni játékosok meglehetősen nyugodtan védekeztek, nem engedve, hogy az argentinok ultraveszélyes pillanatokat hozzanak létre. Az első félidő gólok nélkül zárult. A találkozó 90 perce szintén nem tetszett a közönségnek a kapott gólokkal. Mindenki számára úgy tűnt, hogy a játék döntetlennel fog végződni, de az argentin kapitány elmondta a véleményét. Lionel Messi a sűrített időben gólt lőtt egy gyönyörű csöpögős sztrájkkal az iráni közvetlen vonalon kívülről. Argentína az utolsó percekben kiragadta a győzelmet, és hat ponttal vezeti az F csoport rangsorát.

A játéknap második mérkőzése nagyon izgalmasra sikeredett. Németország és Ghána válogatottjai egymás között játszottak. Annak ellenére, hogy a nézők az első félidőben nem láttak gólt, maga a meccs nagyon érdekesnek tűnt. A megbeszélés a találkozó második felében történt. A második félidő elején gólt szereztek a németek. Néhány perc múlva az afrikaiak meg tudtak térni, majd teljesen előre léptek. Németország 1 - 2. vereséget szenvedett. Ugyanakkor nem mondható el, hogy a pontszám nem a játéknak megfelelő volt. A németeknek azonban sikerült visszaszerezniük a második labdát. Klose helyére a jelenlegi bajnokság első gólját, a világbajnokságon pedig 15 mérkőzést szerzi. A találkozó végeredménye a 2–2-es harci döntetlen, amely a bajnokság eddigi legeredményesebbje lett.

A játéknap utolsó mérkőzésén a nézők felismertek egy másik csapatot, amely elvesztette elméleti esélyeit is a rájátszási szakaszba jutásra. Cuiabában a nigériaiak minimum 1 - 0-ra verték Bosznia és Hercegovina válogatottját. Az európaiak jól tettethetik a játékvezetést, mert egyenlő pontszám mellett is az új-zélandi vonalbíró tiszta labdát vett. Dzekótól, hamis les helyzetet javítva. A félidő végén az afrikaiak gólt szereztek, de az európaiak soha nem tudtak megtérülni. Az utolsó 0 - 1-es vereség megfosztja a bosnyákokat attól az esélytől, hogy folytassák a küzdelmet a rájátszási szakasz eléréséért.