Milyen Helyet Foglalt El Oroszország A Londoni Olimpiai Játékok éremlistáján

Videó: Milyen Helyet Foglalt El Oroszország A Londoni Olimpiai Játékok éremlistáján

Videó: Úton Oroszországban 1. rész - Moszkva (hangulatvideó) 2024, Április

2012. augusztus 12-én véget értek a XXX nyári olimpiai játékok Londonban, és ugyanazon a napon sorsolták ki a sportfórum utolsó díjátadó sorozatát. A nem hivatalos éremtáblázat döntő táblázatában Oroszország kissé alacsonyabbnak bizonyult, mint a szurkolók remélték, és a sportszakértők várták.

Milyen helyet foglalt el Oroszország a londoni olimpiai játékok éremlistáján

A játékok kezdete előtt a szakértők úgy vélték, hogy az orosz olimpikonok, ha nem versenyeznek a vitathatatlan kedvencekkel - az amerikaiakkal és a kínaiakkal, azonnal utánuk lépnek. Ez azonban nem történt meg - Oroszország sokáig tartott, mire kilépett a helyéről az éremtáblázat első tíz vezetőjének végén, és a döntő táblázat negyedik vonalát foglalta el. Sportolóink által elnyert díjak száma (83) tízszer nagyobb, mint az előző pekingi olimpiai játékok eredménye. Ez a harmadik londoni játékrekord, mindössze hat egységgel lemaradva a kínai sportolók által összeállított gyűjteménytől. Az éremranglistán azonban elsőbbséget élvez a díjak minősége, és a brit olimpiai csapat több arany első helyet foglal el, mint az oroszok - 29 kontra 24 szemben.

Leggyakrabban sportolóink felkapaszkodtak a dobogóra - e sportág különböző szakterületein 18 díjat nyertek, amelyek közül 8 arany volt. A második legtöbb érmet a tornászok tették ki (8 érem), bár csak Aliya Mustafina tudta elérni a legmagasabb díjat. De az öt érem közül a judósoknak három a legmagasabb színvonalú - a játékok első nyolc napja, csak ennek a sportágnak az olimpikonjai hoztak aranyat Oroszországnak. A honfitársainknak járó díjakért pedig a fórum utolsó előtti, 15. napja volt a legeredményesebb. Augusztus 11-én felállították a londoni olimpia rekordját a díjak számában, 6 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérmet nyertek.

Az orosz olimpiai csapatban csak 436 sportoló volt, akik között a nők némi előnnyel jártak - 228 szemben 208-mal. Az ország válogatottjának végeredményéhez való éremhozzájárulás megközelítőleg ugyanúgy oszlott el - a „gyengébbik nem” további 6 díjat nyert (44 kontra 38), bár a pontszám megegyezik az aranyéremmel (egyenként 12).

Az amerikaiak megnyerték a 2012-es olimpia éremlistáját - az amerikai csapatnak csak 104 díja van, ebből 46 a legmagasabb színvonalú. A kínai válogatott sportolói 88 dobogós helyet szereztek, és ez 38-szor volt a legmagasabb lépése. A britek 29 aranyérmet nyertek, az összegyűjtött díjak száma összesen 65.