Videó: Hány Játékos Van A Kosárlabda Csapatban

Videó: SOK A FIATAL JÁTÉKOS A KOSÁRLABDA CSAPATBAN 2024, Április

A kosárlabda népszerű csapatlabda-sport. Sőt, a férfi és a női kosárlabda egyaránt elterjedt, a különbség csak a játékosok nemében mutatkozik meg.

Hány játékos van a kosárlabda csapatban

A játék

A kosárlabda játékának lényege a következő: két 12 játékosból álló csapat versenyez egymással, mindegyikből 5 játékos egyidejűleg lép fel a pályán, a labdát kézzel kell dobni a másik csapat gyűrűjébe, anélkül, hogy ellenfelek birtokba veszik a labdát. A kosárlabdapálya 28x15 méter, a palánk kosara 305 centiméter, a gyűrű pedig 45 centiméter átmérőjű.

A játék négy tízperces szakaszból áll, egyperces szünetekkel. A legtöbb pontot szerző csapat nyer. A kosárlabdában egy bizonyos létszámú játékosnak bizonyos funkciói vannak.

Játékosok

Az első számú játékost deklarátornak hívják. Ő kezdi a támadó kombinációkat. Fő feladatai a hatékony passzok átadása és a csapat gyűrűjének "bombázása" nagy távolságból. A játékkészítőnek át kell tekintenie a teljes játékterületet, azonnal reagálnia kell a csapat taktikájának változásaira. Az első szám védő szerepet is játszik - elfogja a labdát az ellenféltől. A legalkalmasabb magasság körülbelül 190 centiméter.

A második számú kosárlabdázót támadó őrnek hívják. Feladata, hogy segítse a játékkészítőt, és messziről "bombázza" az ellenfél gyűrűjét. A támadó védő az ellenfél gyűrűjének gyors megközelítésére összpontosít. A kerületre ejti a labdát. A legtöbb ellentámadást a második számmal rendelkező játékos fejezi be. A játékos kiválasztásának fő kritériuma erre a pozícióra a nagy sebességű adat. Az optimális növekedés 190-200 centiméteren belül van.

A harmadik szám vagy a könnyű csatár egyfajta összeköttetés a pontőr és a többi játékos között. A fő szerep a pontgyűjtésben. Itt fontos, hogy a harmadik számú játékosnak legyen képessége a csöpögésre és a pontos lövésre. A könnyű támadónak nagy sebességű adatokkal kell rendelkeznie, mivel feladata a labda felvétele. A könnyű magasság esetén a legjobb magasság 2 méter +/- 5 centiméter lenne.

A nehéz csatár a negyedik. Fel kell vennie a pattogó labdát a gyűrűjéből és az ellenfél gyűrűjéből, és blokkolnia kell az ellenfél csapatának dobásait. Az ezzel a számmal rendelkező játékosnak fizikailag erősnek kell lennie, ugyanakkor magas ugrással kell rendelkeznie. Szüksége lesz a képességekre, hogy átlagos távolságból pontosan dobja a labdát a kosárba. Egy 200–215 centiméter magas kosárlabdázó jobban megbirkózik a nehéz támadó szerepével.

És az utolsó, ötödik szám, vagy középső játékos. A vállára esik, hogy a roham alól teljes támadásokat hajtson végre. Egy másik ötödik szám veszi fel a labdát és blokkolja az ellenfél dobásait. A központban sok a fizikai aktivitás, ezért szükség van a rendkívüli erőre és állóképességre. Ami a magasságot illeti - 210-225 centiméter.