Ki Roman Vlasov

Videó: Ki Roman Vlasov

Videó: Roman VLASOV (RWF) adds third World title to resume at #WrestleOslo 2024, Április

Az orosz birkózók sikeresen versenyeztek a XXX nyári olimpiai játékokon Londonban. Az egyik aranyérmet Roman Vlasov fiatal sportoló szerezte meg. A 74 kg-ig terjedő súlycsoportban győzelmet aratott az örmény válogatott Arsen Julfalakyan tagjával folytatott párharcban.

Roman Vlasov gyermekkora óta eljutott olimpiai aranyához. 1990. október 6-án született Novoszibirszkben. Kiskorától kezdve a fiú apa nélkül nőtt fel. Néha a családnak pénzproblémái voltak. Roman emlékeztetett arra, hogy voltak napok, amikor a hűtőszekrény üres volt. De az ilyen nehézségek csak megerősítették a sportoló akaratát. Mottója kedvenc írója, Ernest Hemingway kultikus regényének mondata volt: "Az embert nem azért hozták létre, hogy vereséget szenvedjen". Roman elmagyarázza, hogy minden kudarcot okként érzékel hibáinak figyelembe vételére és a jövőben kijavítására.

Talán ezért tartják a fiatal férfit manapság a görög-római stílus egyik legerősebb bunyósának. Idősebb bátyja, Artem, aki birkózással foglalkozott, a sport mestere és az orosz bajnokság győztese volt a fiatalok között ebben a sportágban. Roman emlékeztet arra, hogy a testvére akkor azt mondta neki: "Biztosan bajnok leszel." Így történt, és Vlasovnak sok bajnoki címe van.

Például 2011-ben a tyumeni orosz görög-római birkózó bajnokság aranyérmese lett. Aztán ugyanebben az évben bronzérmet nyert a dortmundi Európa-bajnokságon. Vlasov ezen a tornán elkövetett hibáiból levonva a szeptemberi isztambuli világbajnokságon aranyat szerzett. Aztán voltak más sikeres tornák, ahol Roman lett a győztes. Beleértve a 2012-es Európa-bajnokságot, ahol az orosz sportoló nyerte el a legmagasabb díjat.

És most végre megérdemelt győzelem a londoni nyári olimpián. Közvetlenül a díj után Roman elismerte, hogy még nem tudta teljes mértékben, hogy olimpiai bajnok. Bár abban a reményben ment a versenyre, hogy aranyérmet szerezzen. Vlasov elmondta, hogy az olimpia után egy kis pihenést tervez, majd folytatja az edzéseket. Végül is új győzelmeket kell elérnie.