2014. évi FIFA-világbajnokság: A Kamerun - Horvátország Mérkőzés Lejátszása

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: A Kamerun - Horvátország Mérkőzés Lejátszása

Videó: EGYIPTOM - URUGUAY | Világbajnokság 2018 2024, Április

A B-csoportban a június 18-i, Brazíliában rendezett világbajnokságon Kamerun és Horvátország válogatottjai között második forduló mérkőzésre került sor. Manaus városa elfogadta az ellenfelek játékát, akiknek már nem volt joguk hibázni. A mérkőzés eredménye egy olyan útvonal volt, amelyet az "Amazonia" aréna nézői saját szemükkel láthattak.

Pozor_Kameruna_

Horvátország és Kamerun válogatottja elveszítette első mérkőzéseit a brazíliai világkupán. Előbbi a Pentacampoktól, utóbbi a mexikóiaktól szenvedett vereséget. A második fordulóban a csapatoknak mindenképpen győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy folytassák a küzdelmet a rájátszás szakaszába jutásért.

A meccs Kamerun támadásaival kezdődött. Sokáig azonban nem volt elég afrika. Már a 10. percben megszerezték a labdát a saját hálójukba. Egy remek passz után a tizenhatoson Ivica Olic küldte a labdát az afrikaiak hálójába. Ezt követően a horvátoknak volt még néhány gólszerzési lehetőségük, de ez az első félidőben nem történt meg.

Kamerun gyengén támadott, az élvonalban kevéssé alakult. A forró afrikai srácok idegesek lettek, aminek következtében Song eltávolításra került Mandjukic ütésére egy ártalmatlan helyzetben a pálya közepén.

A második félidőt teljes egészében horvát előnnyel rendezték. A 48. percben megszervezték a második labdát. Ivan Pershich hárította a kameruni kapus pontatlan beadását, rohant végig a szélen, és a büntetőterületre lépve nyugodtan eltalálta a kaput. 2 - 0. Most úgy tűnt, hogy Kamerunnak egyáltalán nincs esélye. És így történt.

Mario Mandzukic még kétszer betalált (61. és 73. percben), és ezzel 4 - 0 lett az utolsó vereség. Először a csatár szöglet után fejjel szerezte a labdát, majd a befejezéssel játszott.

Kamerunnak csak néhány esélye volt a második félidőben, de ezek maradtak teljesítetlenül. Az eset azzal is végződött, hogy a kameruniak szinte szakadtak egymás között a pályán. Assu-Ekotto összecsapni kezdett Mukanjo-val. Azt is meg kell jegyezni, hogy a kameruniak három piros lapot kaptak a második félidőben, és hét játékossal fejezték be a játékot.

A horvátok megszerzik a bajnokság első három pontját. Most a B csoport elhagyásának sorsa dől el az európaiak számára a Mexikó elleni mérkőzésen.