2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Japán - Kolumbia Meccs

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Japán - Kolumbia Meccs

Videó: Colombia vs Japan 2014|Colombia vs Japan World Cup 2014|Colombia vs Japan FIFA 2014 2024, Lehet

Kolumbia már bebiztosította a helyét a világkupa rájátszásában. A japánoknak kevés esélye volt kijutni a C csoportból. Ehhez az ázsiaiaknak meg kellett verniük a kolumbiaiakat, és reménykedniük kellett a párhuzamos mérkőzésen (Elefántcsontpart - Görögország) játszó riválisok találkozójának kedvező eredményében.

2014-es FIFA-világbajnokság: milyen volt a Japán - Kolumbia meccs

A kolumbiaiak és a japánok június 24-én léptek pályára a brazil Cuiaba városban. A dél-amerikaiak már biztosították a bejutást a torna döntő szakaszába. Az egész kérdés az volt, hogy Kolumbia milyen helyezést ér el a C csoportban. Az ellenfelek már ismertek voltak. Az első a szomszédos csoportban Costa Rica játékosa volt, a második pedig az uruguayi csapat.

A játékot nagyon lassan játszották. A kezdő kolumbiai válogatott csak három játékost állított fel a bázistól. De ez radikálisan nem befolyásolta a játék minőségét. Annak ellenére, hogy az első félidőben legtöbbször a japánok birtokolták a labdát, az eredményt a dél-amerikaiak nyitották meg. A 16. percben Cuadrado tizenegyesből megváltoztatta az eredményjelző számát. A kolumbiaiak 1 - 0-ra vezettek.

A japánok keveset tettek támadó akciókban. A szettből több lövést jegyezhetünk fel a kolumbiai kapus kapuja ellen. A Honda ütött, de ez nem vezetett a dél-amerikaiak góljához.

Az ázsiaiak azonban a félidő utolsó másodpercében még mindig visszapattantak. Okazaki, miután kiszolgálta a Hondát, beütötte a kolumbiai válogatott kapuját. Így a csapatok egyenlő pontszámmal - 1 - 1 - mentek szünetre.

A kolumbiaiak támadásokkal kezdték a második félidőt. Már a mérkőzés 55. percében Martinez küldte a második gólt az ázsiaiak kapujába. Jackson a tizenhatoson kívülről a túlsó sarokba lőtt, esélyt sem hagyva a japán kapusnak.

Egy újabb bekapott gól után a japánok megpróbálták átvinni a játékot a kolumbiai mezőny felére. Néha az ázsiaiak ígéretes támadásokat kaptak, de nem jöttek célba.

A kolumbiaiak kontrákban játszottak. A 82. percben lévők egyike a harmadik megszerzett gólhoz vezetett. Jackson Martinez duplát szerzett. A büntetőterületen lengő csatár eltávolította a japán védőt, és a bal lábának legpontosabb csöpögős ütésével a labdát az ázsiaiak kapujának túlsó sarkába küldte. Kolumbia megszerezte a vezetést 3 - 1.

A 90. percben Rodriguez állította be az utolsó zúzási eredményt. Ő, miután a büntetőterületen megverte Japán védőjét, kecses csapással dobta az ázsiaiak kapusát.

A találkozó végeredménye 4 - 1 Kolumbia javára. A dél-amerikaiak a C csoport első helyéről kerülnek ki a bajnokság rájátszási mérkőzésére, játékukkal megmutatva, hogy nemcsak Brazília és Argentína csapatai tekinthetők a torna favoritjainak. Sok szakértő kifejtheti azt az elképzelést, hogy a kolumbiaiak a legmagasabb színvonalú és leglátványosabb focit mutatják be a bajnokságban.