2014-es FIFA-világbajnokság: Franciaország Hogyan Kezelte Hondurast

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Franciaország Hogyan Kezelte Hondurast

Videó: El Salvador in EA's FIFA World Cup 2014 Video Game 2024, Lehet

A brazíliai világkupán az E csoport második mérkőzésére Porto Alegre városában került sor június 15-én. Franciaország és Honduras válogatottjai a Beira Rio stadionban versenyeztek. A futballszakértők kijelentették, hogy a játékban ebben a párban szereplő európaiaknak jelentős osztálykülönbséget kellett volna mutatniuk. És így történt a stadion zöld gyepén.

francia_gonduras

Kevesen hitték abban, hogy a hondurasi válogatott egyenlő futballt kínálhat a franciáknak. Az Uruguay - Costa Rica mérkőzés legutóbbi eseményei után azonban a semleges szurkolók mégis reménykedhettek a csodában. De ez nem történt meg.

A pálya első félideje egy csapat volt - Franciaország. Honduras éppen ezt csinálta. ez megtartotta a védelmet. Azt kell mondanom, ez egy ideig működött. Az első 25 percben a franciák kétszer is eltalálták a keresztlécet, élesen támadtak, de nem tudtak gólt szerezni. Csak a találkozó első felének végére, a franciák teljes előnyével teljesült a gól. Karim Benzema szerezte a 45. percben tizenegyesből. A Pogba Field büntetőterületén elkövetett szabálysértés miatt egy hondurasi játékost kiállítottak. A gól megszerzése után egyértelművé vált, hogy nem lesz csoda.

A második félidő Franciaország még élesebb támadásaiban folyt, és utóbbi riválisai nem is gondoltak a támadásra. Csak egy lövésre emlékezhet a francia kapus kapujára.

48 perc múlva Karim Benzema gyönyörűen lezárja a tökéletes egygombos passzt. A labda eltalálja a szélső kapufát, majd a kapus kezébe pattan és csak azután keresztezi a dédelgetett szalagot. A statisztika átvette a második labdát Benzemától, és öngólt szerzett. A fő esemény azonban a számla növekedése volt. 2 - 0 Franciaország előtt áll.

A Franciaországot támadó fősztár továbbra is az ellenfél kapuját fenyegette. Az eredmény Benzema harmadik gólja volt 72 percnél. Ez már útvonal volt. Az állás 3 - 0, és Franciaország örömteli. A játék végén még voltak pillanatok az 1998-as világbajnokok számára, de a közönség nem látott több gólt.

A végső összetörő pontszám bizonyította a franciák meglehetősen könnyű győzelmét. Osztályuk érintett, és ez nem okozhat nehézségeket a Honduras feletti "megtorlásokkal".