2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Győzte Le Franciaország Svájcot

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Győzte Le Franciaország Svájcot

Videó: FRANCIAORSZÁG - DÁNIA | Világbajnokság 2018 2024, Lehet

A brazil El Salvador városa megtiszteltetés volt, hogy a futball-világbajnokság második fordulójában mérkőzést rendezhetett Franciaország és Svájc válogatottjai között. Mindkét csapat győzelmet aratott a bajnokság elején, így a vizsgált mérkőzés fontos volt a FIFA Világkupán az E kvartett első helyéért folytatott küzdelem szempontjából.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan győzte le Franciaország Svájcot

A bajnokság eddigi legeredményesebbé vált a francia és a svájci válogatottak közötti játék. Összesen hét gól született a mérkőzésen.

Az első félidőben a franciák voltak a szólisták. Aktívan kezdtek, és a 18. percig kétszer is sikerült gólt szerezniük. Először egy szögletrúgás után szerezte Olivier Giroud gólját a 17. percben, egy perccel később pedig Blaise Matuidi ismét felidegesítette a svájci kapust. Franciaország 2 - 0-ra vezetett, és ezt könnyedén és természetesen csinálta. Hamarosan az 1998-as világbajnok büntetésre jogosult, de Benzema nem tudta megszerezni a harmadik gólt - előbb a kapus mentett meg, majd a francia válogatott játékos a célvonalon találta el a keretet. Ennek az eseménynek a svájciakat kellett volna felvidítani, de ehelyett többet hiányoltak. Több passzban a franciák a 40. percben gyors ellentámadást szerveztek, amely újabb gólszerzéssel zárult. Tisztelt Mathieu Valbuena. Így a franciák már a szünettel kényelmes előnyt biztosítottak.

A második félidő is vidáman indult. Még több gól született. Először a franciák kétszer is betaláltak, teljesen illetlen pontszámot adva ki - 5 - 0. Benzema Pogba csodálatos passzát követően 67 perc alatt megszerezte harmadik gólját, és utolérte a torna legjobb góllövőit. A 73. percben pedig Sissoko végül csalódást okozott Svájc összes rajongójának.

A mérkőzés végén a közönség még két labdát látott. Igaz, most a svájciak kitűntek. Először Blerim Dzhemili szabadrúgással rúgott egy gólt. Ez 81. percben történt. Aztán hat perccel később a svájciaknak sikerült többet gólt szerezni. A cél nagyon szépnek bizonyult. Granit Jaka, a mélységélesség kiváló passzát követően, repülés közben az első érintéssel a kapuba küldte a labdát. Így a svájc édesítette a vereség keserűségét, de a 2-5-ös eredménytábla végeredménye nem lehet kielégítő számukra.

Franciaország hat pontot szerez és két forduló után az E csoport egyedüli vezetőjévé válik, Svájcnak három pontja van hátra.