2014. évi FIFA-világbajnokság: összesen 14. Meccsnap

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: összesen 14. Meccsnap

Videó: CS50 2016 Week 0 at Yale (pre-release) 2024, Lehet

A 14. játéknap a FIFA világbajnokság következő négy mérkőzésével ajándékozta meg a nézőket. Az E és F csoport utolsó mérkőzéseit Argentína, Nigéria, Bosznia és Hercegovina, Irán, Ecuador, Franciaország, Honduras és Svájc csapatai játszották.

2014. évi FIFA-világbajnokság: összesen 14. meccsnap

A nap leglátványosabb játéka az argentin és nigériai válogatottak találkozója volt. A dél-amerikaiak már bebiztosították magukat a rájátszásba, így ennek a csapatnak a játékosainak nem kellett aggódniuk a végeredmény miatt, valamint a nigériai csapatnak, amely jó eséllyel folytatta a küzdelmet a vb-n. Az első félidőben a közönség három gólt látott, az első kettőt már a negyedik percig megszerezték - a dél-amerikaiak és az afrikaiak gólt cseréltek. Az első félidő sűrített időszakában Messi szabadrúgással 2 - 1-re vezette Argentínát. A szünet után a közönség ismét a félidő elején látta a gólcserét. Először az afrikaiak szereztek gólt, majd az argentinok ismét átvették a vezetést. A találkozó végeredménye 3 - 2 Argentína javára. Messi kétszer is betalált. Most a dél-amerikaiak 1/8-ban játszanak Svájccal, a nigériaiak pedig a francia csapattal mérkőznek meg.

Az F csoport második mérkőzésén a boszniai válogatott könnyedén verte az iráni csapatot. A találkozó végeredménye 3 - 1 az európaiak javára. Ez a győzelem azonban nem adta meg a bosnyák játékosoknak a csoportba jutás jogát. Az európaiak Irán játékosaival együtt hazamennek.

Az E csoportban a francia válogatott Ecuadorral nézett szembe. Az európaiak már megoldották a bajnokság következő szakaszába jutás problémáját, így a Rio de Janeiro-i pályán a közönség sok francia játékost látott a csereként. A találkozó nem adott gólt a közönségnek, 0 - 0 lett az eredménye. Ez az eredmény Franciaországot rájátszásba hozza, és hazaküldi az ecuadori csapatot.

A svájci válogatott az E-csoport utolsó mérkőzésén 3 - 0-ra győzte le Hondurast. A mérkőzésen a svájci csatár, Jerdan Shaqiri ragyogott. Mesterhármast hajtott végre. Az első gól különösen szépnek bizonyult, amikor Shakiri a tizenhatoson kívülről érkező rúgással Honduras kapujának kilencébe küldte a labdát. A mérkőzés további részében az európaiak domináltak. Shakiri még két gólt szerzett. Az európaiak győzelme a svájci válogatottat az E csoport második helyéről Argentínába hozta a világbajnokság 1/8-os döntőjében.