Milyen Esélye Van Az Orosz Csapatnak A Londoni Olimpián

Videó: Milyen Esélye Van Az Orosz Csapatnak A Londoni Olimpián

Videó: Пандемия в русском языке - A pandémia az orosz nyelvben 2024, Április

Néhány nap múlva megnyílnak a 30. nyári olimpiai játékok Nagy-Britannia fővárosában. A világ minden tájáról sok sportoló versenyez a díjakért ezen a rangos versenyen. Köztük lesznek az oroszok is.

Milyen esélye van az orosz csapatnak a londoni olimpián

A Szovjetunió válogatottját, amelynek Oroszország lett a jogutódja, a csapatok olimpiai ranglistáján a győzelem fő favoritjának tekintették. Természetesen olyan lenyűgöző eredményt értek el, mint 1980-ban a moszkvai olimpián, amikor sportolóink 80 aranyérmet nyertek, csak sok komoly versenyző hiányában. De 50 aranyérem Münchenben, 49 aranyérem Montrealban, különösen 55 legmagasabb díjazás Szöulban, önmagukért beszéltek.

A Szovjetunió összeomlása és az azt követő káosz időszaka Oroszország gazdasági és politikai életében azonban megtette a dolgát. Ha az 1992. évi barcelonai olimpián a Szovjetunió 12 volt köztársaságának egyetlen csapatként fellépő sportolói továbbra is tehetetlenséggel tudták megszerezni az első helyet, 45 aranyérmet nyertek, akkor 4 év után az olimpiai játékokon Atlantában az orosz csapat csak 26 legmagasabb szintű érmet ért el … Az első helyen óriási előnnyel (44 aranyérem) az amerikai csapat állt.

A 90-es évek végén kezdődő pozitív tendenciák oda vezettek, hogy az oroszok a következő olimpián sikeresebbek voltak. A 32 aranyérem Sydney-ben (2000) reményt keltett abban, hogy Oroszország most komoly versenytársa lehet az Egyesült Államoknak. De aztán gyorsan fejlődő Kína lépett pályára. A 2004-es athéni olimpián a kínai csapat magabiztosan a csapat összesített harmadik helyére szorította Oroszországot, 32 aranyérmet szerezve (az oroszok - csak 27). És már a 2008-as pekingi olimpiai játékokon a kínaiak általában diadalmaskodtak, 51 legmagasabb szintű érmet kaptak. Az amerikaiak 36 aranyéremmel a második helyre, az oroszok pedig a 23 helyre kerültek a harmadik helyre.

Jaj, gyakorlatilag nincs esély arra, hogy a londoni olimpián sportolóink csodát tegyenek, és újra vezetővé váljanak. A valóság az, hogy a mi határunk a 3. csapat helye. Ez az eredmény, amire az orosz sportolók törekednek. A minimális feladat 25 aranyérem megszerzése. A maximális feladat 30.