Az Orosz Jégkorong-válogatott Elhagyja A Szocsi Olimpiát

Videó: Az Orosz Jégkorong-válogatott Elhagyja A Szocsi Olimpiát

Videó: Szocsi - jégkorong: Oroszország-Szlovénia csütörökön a Dunán 2024, Lehet

A nyolcaddöntőben az orosz hokisoknak találkozniuk kellett a finn válogatottal. A végeredmény 3: 1 lett a finnek javára, és az orosz csapat elvesztette az esélyt, hogy harcba szálljon az olimpiai érmekért.

Orosz jégkorong-válogatott

A norvég válogatott elleni sikeres győzelem után az orosz hokisoknak a finnekkel kellett megküzdeniük. Sajnos a játék nem sikerült, és az orosz csapat kiesett az olimpiai érmekért folytatott harcból. A finn válogatott 3: 1-es pontszámmal nyert.

Az orosz csapat vereségét több tényező is befolyásolta. Először is, a sportolóknak kevés ideje volt felépülni a mérkőzések között. Így a játék a finnekkel kevesebb, mint 22 órával a norvégok győzelme után kezdődött. De ebben az esetben igényt lehet tenni a szervezőkkel szemben. Másodszor, a válogatott jégkorongosai egyáltalán nem játszottak egymással, ráadásul teljesen felesleges törlések is történtek. Harmadszor: a sportolók nem tudták megvalósítani számbeli előnyüket, bár volt ilyen lehetőség.

Az első szakasz meglehetősen óvatosan kezdődött, egészen addig, amíg kapura lövést nem hajtottak végre (a játék harmadik percében), a finn védők azonban nem hagyták befejezni. Ennek eredményeként összecsapás alakult ki a kapuban, játékosaink elvesztették idegzetüket. Eredmény - Kovalcsukot két percre kiállították. A szurkolók csendes és nyugodt játékra számítottak. Azonban már az első harmad közepén 1: 1 volt az állás. Az oroszok a meccs során csak az első harmadban tudták megszerezni az egyetlen gólt.

Az orosz csapat védekezése sem volt rendben, az első harmad végére még egy korong volt a kapunkban. A második játékrész során az orosz játékosok aktívan megpróbálták a saját kezükbe venni a játékot, de hiába. Ezen kívül mások kapujának zónájában jégkorongosaink megengedték maguknak a szabadságjogokat, egy újabb eltávolítás eredményeként. Ezúttal Ovechkin ment a büntetőpadra, a finnek pedig kihasználták a pillanatot, és 3: 1 volt az állás.

A kapus leváltása sem segített az orosz hokisoknak: Bobrovsky váltotta Varlamovot. A harmadik sikeresen megszerzett korong után a finnek csak a saját kapujuknál kezdtek játszani. Annak ellenére, hogy a játék szinte az egész harmadban az ellenfél zónájában zajlott, az oroszoknak nem sikerült gólt szerezniük. Az már egyértelmű volt, hogy a hokisok lemondtak a vereségről, és mentálisan "összepakolták a táskájukat". Az eredmény nem sokáig várt magára - az orosz jégkorong-válogatott elhagyja a szocsi olimpiai játékokat.