Tartalomjegyzék:

Videó: Mely Európai Legjobb Csapatok Nem Tudtak Kvalifikálni A 2014-es Világbajnokságra

Videó: Tőletek Nekem (2012) 2024, Április

A Brazíliában megrendezett FIFA világbajnokság csoportköre sok szenzációt adott a rajongóknak. Különösen a bajnokság első szakasza után azok a csapatok mentek haza, amelyek nagy reményeket fűztek ehhez a bajnoksághoz.

Trener_Ispanii_

A labdarúgó-világbajnokság csoportkörének mérkőzéseit követően számos kiemelkedő európai csapatot határoztak meg, amelyek ütemterv előtt távoztak a tornáról. Minden csapatnak megvannak a sajátos okai a kudarcra, de a lényeg ki lehet emelni - ezek a csapatok rossz játékot mutattak. A bajnokság vesztesei közül Spanyolország, Anglia, Olaszország és Portugália emelkedik ki.

Spanyolország

A spanyolok a bajnokság egyik halálcsoportjába kerültek. Vetélytársaik Hollandia, Chile és Ausztrália válogatottjai voltak. A spanyolok az első két meccset 1–7-es összesítéssel elvesztették. Az első meccs a hollandokkal 1–5-ös vereséggel zárult, a második meccsen a chileiek kétszer is felforgatták a spanyol játékosokat (0 - 2). A 2010-es világbajnok 3 - 0-ra megnyerte az utolsó találkozót Ausztrália ellen, de ez nem döntött semmit. Spanyolország a B csoport harmadik helyén végzett és hazament.

Anglia

A futball ősei a halál második csoportjába tartoztak. A britek riválisai olaszok, uruguayiak és Costa Ricasék voltak. Anglia 1 - 2-es vereséget szenvedett Olaszországtól, majd Uruguay ellen ugyanolyan pontszámmal veszített, a Costa Ricával folytatott utolsó mérkőzésen pedig a játékvezető gól nélküli döntetlent jegyzett. A logikus eredmény a britek távozása a világbajnokságról. Három mérkőzésen a válogatott csak egy pontot tudott szerezni, ami meghatározta az angol csapat utolsó helyét a D csoportban.

Olaszország

Az olaszok csatlakoztak a britekhez. Minőségi futballt mutattak csak az első meccsen, amikor Angliát 2 - 1-re verték. A következő meccseken az olasz válogatott egyetlen gólt sem szerzett, a játékosok alig tudtak mozogni a pályán, egyértelmű volt, hogy ez nem világkupa rájátszás szintű játék. A második fordulóban az olaszok 0 - 1-es vereséget szenvedtek Costa Ricától, a harmadikban Uruguay ellen ugyanolyan pontszámmal. A Prandelli vádjainak vb-jének logikus eredménye a csoportkör utáni távozás.

Portugália

A portugálok riválisai a G csoportban Németország, Ghána és az Egyesült Államok csapatai voltak. A németek elleni bajnokság első meccsén Ronaldo csapata undorítóan játszott, 0 - 4-es zűrzavarral veszített. A második találkozón a portugálok az utolsó percekben elkerülték a vereséget - az USA-val játszott mérkőzés 2-es döntetlennel zárult - 2. A Ghánával folytatott utolsó játék lehetőséget adott az európaiaknak a harc folytatására … Ehhez Portugáliának nagyon nagyot kellett vernie az afrikaiaktól, és reménykednie kellett abban, hogy a németek felülkerekednek az amerikaiakon. Portugália nyert, de a pontszám nem felelt meg Ronaldo csapatának. A 2-1-es győzelem miatt Portugália a G csoport utolsó harmadik helyén állt. Az európaiak gólkülönbséggel engedték előre az USA csapatát.