A 2014. évi FIFA-világbajnokság Negyeddöntői: Franciaország - Németország

Videó: A 2014. évi FIFA-világbajnokság Negyeddöntői: Franciaország - Németország

Videó: FRANCIAORSZÁG - DÁNIA | Világbajnokság 2018 2024, Lehet

A brazíliai FIFA-világbajnokság első negyeddöntős mérkőzésén Franciaország és Németország válogatottjai találkoztak. A játékra Rio de Janeiro híres stadionjában került sor.

A 2014. évi FIFA-világbajnokság negyeddöntői: Franciaország - Németország

A jelenlegi bajnokság rájátszási meccsei között különösen kiemelkedett Franciaország és Németország játéka. Sajnos sok semleges néző többet várt a mérkőzéstől, ami végül elmaradt a várakozásoktól.

A játék nagyon lassan kezdődött. Úgy tűnt, hogy csak az első percekben mozognak ilyen lassan a játékosok a pályán, majd megkezdődik a fényes és érzelmes futball. Ez azonban nem történt meg.

A találkozó első tíz percében a franciák támadásai inkább az ellenfél kapujára összpontosultak, de az első labda Deschamps védőinek kapujába került. A mérés 12. percétől a németek nyitották az eredményt. Kroos bal oldali beadása után Hummels fejelte a labdát a kapuba. Németország 1 - 0-ra vezetett. Ennek a pillanatnak kellett volna nyitnia a játékot, de a csapatok továbbra is túl akadémikusak és érdektelenek voltak.

A találkozó első felének veszélyes pillanatai közül ki lehet emelni a franciák támadását, amikor Valbuena a németek büntetőterületén kívülről érkező lövéssel egyenlíteni tudott, de a kapus Neuer megmentette csapatát. Ez a 34. percben történt.

Az első félidőben inkább a közönség nem látott veszélyes támadásokat. A szünetre 1 - 0 volt az előny Németországban.

A találkozó második fele ugyanolyan érdektelen módon zajlott. A nézők nem látták a fényes támadófutballt, a csapatok támadásaiból hiányzott a sebesség és a kreativitás. Volt egy olyan érzés, hogy egyesek egyszerűen nem akartak játszani (a németek), míg mások nem (a franciák). Ugyanakkor Deschamps csapata megpróbálta a félidő elejét a labda nagyobb birtokában tartani, de ez nem vezetett a kívánt eredményekhez. A németek azonban egyértelműen beleillenek az unalmas játékba, mert a pontszám megfelelő volt számukra.

A találkozó második felének veszélyes pillanatai közül kiemelhetjük Shyurrle esélyét a 82. percben. A német csatár eltávolíthatott minden kérdést a mérkőzés győztesével kapcsolatban, de a büntetőterületen belülről a német közvetlenül a kapu közepébe lőtt, ami meghatározta a francia kapus üdvösségét.

A francia csapatnak egyetlen esélye volt a megtérülésre. A legutóbbi támadásban Benzema közelről lőtt kapura. Annak ellenére, hogy az ütés szöge nagyon éles volt, Neuernek be kellett lépnie és ki kellett segítenie csapatát.

Egy perccel később a játékvezető sípja megszólalt, és a németek végső győzelmét 1 - 0-ra emelték. Most Németország a Brazília - Kolumbia párosától várja riválisát, és számos futballrajongó reméli, hogy már nem fognak ilyen érzelemmenteseket látni. és érdektelen mérkőzések a brazil világbajnokságon.