Mi A Rekord Az Universiades-en Kitűzött Aranyérmek Számáról

Tartalomjegyzék:

Videó: Mi A Rekord Az Universiades-en Kitűzött Aranyérmek Számáról

Videó: ⚽️ [TT342 feat. Szarka András, Kun Tamás] - Itóka 2024, Április

Az Universiade egy hagyományos sportverseny, amelyet a FISU (Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség) szervezett. Maga a név az "Egyetem" és az "Olimpia" szavak kombinációja. Akárcsak az olimpián, itt is érmes állomás van, amelynek győzelme minden résztvevő teljesítményének célja.

A Kazan-2013 155 aranyérmének egyikét Anastasia Kovyazina kapta

Minden figyelem a nyárra

Bár az Universiades rendezvényeket nemcsak nyáron, hanem télen is megrendezik, az előbbiek vonzzák a sportstatisztikusok fő figyelmét. Végül is több ország és sportoló vesz részt a nyári diákversenyeken. És természetesen sokkal több díjat játszanak ki bennük. Az Universiades története során 53 tornát rendeztek (27 nyáron és 26 télen). Végül a díjazottak olyan díjakat kaptak, amelyekre büszkék lehetnek.

Szemtanúk szerint a szervezők a 2013-as Universiade érmeket nagyon törékennyé tették, és közülük többen még a bemutató során is "meghaltak". Hasonló események történtek különösen az orosz Azamat Laipanov és a kínai Tian Qin kapcsán.

Első érem, első lemez

Az 1923-1957-ben megrendezett Egyetemi Világjátékok utódjává vált 1. számú Universiade Nyári Universiade 1959-ben az olaszországi Torinóban került megrendezésre, és a várt sikert hozta a házigazdáknak. Az olasz válogatott 18 aranyérme lett a verseny első rekordja.

A diákolimpia következő győztese az amerikai csapat, amely nyolc évvel később 31 legmagasabb díjat nyert Tokióban. De a 20. század legszembetűnőbb eredményét és egy új, azonnal "öröknek" nevezett rekordot a Szovjetunió hallgatói csapata állított fel. A moszkvai 73-as Universiadén a szovjet csapat 68 aranyérmet nyert. És a nyeremények teljes száma szintén rekord szinten, 134-en állt meg.

Arany Kína

A Szovjetunió válogatottjának fantasztikus eredménye a talapzatemelkedések számában valóban sokáig tartott. És akkor verték meg, amikor a Szovjetunió eltűnt. 2011-ben történt a Kínai Sencsenben megrendezett játékokon. A földön 75 aranyérmet nyert kínai sportolók felülmúlták földrajzi szomszédaikat.

Kazanyi jelenség

A 2013-as kazanyi Universiade egyfajta folytatásának tekinthető Oroszország és Kína válogatottjai között két évvel korábban kezdődött versengésnek. És ha Sencsenben a kínai sportolók mind a teljes éremszámban (145 kontra 132), mind az aranyban (75 szemben 42) felülmúlják a második helyen álló oroszokat, akkor Tatarsztán fővárosában meggyőző bosszúra került sor.

Az első hazai arany Jevgenyij Kuznyecov búvár lett. Összességében az orosz diákcsapatnak 292 érmet sikerült megnyernie a 27. nyári világversenyen, köztük 155 aranyérmet. Új rekord van! Egyébként ebből a 155-ből a döntőt Taras Luginets lövő nyerte. A kínai dobogó második fokára lépő kínai csapat 77 díjat vitt haza, amelyek közül csak 26 lett arany.

A legtöbb érmet Kazanban Orosz Vlagyimir Morozov nyerte - 6, közülük négy a legmagasabb méltósággal rendelkezett. Julia Efimova (mindkét úszás) és Margarita Mamun (ritmikus torna) szintén négy aranyérmet nyert.

Ki nagyobb?

Az aranyérmek által ösztönzött első helyeket orosz sportolók szerezték meg a 2013-as játékok sportprogramjának 23 típusában. Legtöbben a sportolók "malacka bankjában" voltak - 22. Az úszás (17 aranyérem), a szambo, a birkózás és a sportlövészet (egyenként 12), az evezés és a kenuzás és a művészi torna (egyenként 10), valamint a ritmikus gimnasztika képviselői. kiválóan Kazanban: torna (8), ökölvívás, súlyemelés és vívás (mind a 6).